Dlaczego dobrze jest spędzić urlop w Kołobrzegu

Każdego roku nad polskie morze ściągają tłumy wczasowiczów. Przyczyna jest jedna. W całej Europie nie ma takich plaż jak w Polsce. Szerokich, białych i z drobnym piaskiem. Toteż, nie trzeba lecieć do Portugalii czy Egiptu, aby na własnej skórze poczuć gorące słońce i naładować akumulatory na resztę roku.

Kołbrzeg

Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu

Wystarczy pojechać nad Bałtyk. Morze Bałtyckie, choć nieco zimniejsze, wcale nie odbiega urodą od cieplejszych wód południa Europy.

Miałbyś ochotę poczytać więcej na ten temat – zapewne spodoba Ci się bieżąca notka (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php), którą stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji wejdź w link.

W jakie miejsce zatem warto wyjechać na tegoroczny urlop?
Z całą pewnością niezapomniane wakacje przeżyjemy w Kołobrzegu. Kołobrzeskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych. Toteż zobaczymy na nich zarówno miłośników sportów wodnych, jak i typowego letniego leniuchowania. W Kołobrzegu znajdują się trzy kąpieliska: Plaża Centralna o długości niemal 400 metrów oraz Plaża Zachodnia i Plaża Wschodnia. Kołobrzeg to synonim przedstawiający przepiękne, czyste i cały czas rozwijające się miasto, z historią, portem oraz latarnią morską. To wymarzone miejsce na spacery i poznanie miasta i jego okolic, więc w sytuacji gdy pogoda pozostawia wiele do życzenia – miasto oferuje nam sporo atrakcji.

[

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/

]Należy tylko poświęcić trochę czasu na wyszukanie odpowiedniego miejsca noclegowego, a zrozumiemy, iż letnie wojaże nad polskim morzem mogą być tak samo udane jak za granicą. Znalezienie noclegu potrwa szybciej niż sądzimy. Musimy tylko wystukać w wyszukiwarce frazę Kołobrzeg noclegi blisko morza, a już za chwilę znajdziemy się na piaszczystej plaży.
Moda i łatwa dostępność wycieczek zagranicznych stały się przyczyną, iż wiele turystów zaniechało plany o wakacjach (Jeżeli szukasz oferty na wypoczynek rzuc okiem na egipt wycieczki coraltravel) spędzonych nad polskim morzem. A Morze Bałtyckie to nie tylko plaże, ale także wspaniały klimat, który doskonale wpływa na nasz organizm.

Powietrze nasycone jodem poprawia odporność, a pływanie w słonej, morskiej wodzie dobrze wpływa na nasz organizm.
Tylko w Kołobrzegu poczujemy klimat nadmorskiego kurortu (Oferta apartamentów Villa Mare). Na pewno każdy znajdzie tu zajęcie odpowiednie dla siebie: relaks na szerokiej plaży, poznawanie zabytków, których w mieście nie brakuje, zachwycanie się widokiem morza z tarasu latarni czy też pełne wrażeń, nocne życie.