Atrakcje turystyczne Górnego Śląska, jak szukać noclegów w tym rejonie.

Dolny Śląsk to jeden z najciekawszych pod względem turystyki regionów naszego kraju. Oferuje zarówno bogactwo przyrodnicze, jak też mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc do zwiedzania. Znajdą w nim coś dla siebie lubiący aktywny wypoczynek, ale również osoby które będą chciały zobaczyć coś interesującego i przyjemnie wykorzystać czas.

Położone na południu góry zimową porą proponują świetne warunki do zimowych aktywności. W okolicy jest dużo wyciągów i tras narciarskich, ale rejon ten doskonale będzie się nadawał na narciarstwo biegowe.

Noclegi

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Za to pora letnia to okres wycieczek pieszych i rowerowych – i tu także jest dostępnych wiele tras, na jakich można przyjemnie spędzić wiele godzin. Będąc w tym rejonie nie można zapomnieć o wspaniałych zabytkach – na tym terenie znajduje się parę wyjątkowych pałaców, liczne budynki religijne, bo i rzecz jasna stolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to obowiązkowo zobacz także ten odnośnik – świetna strona też okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Wyjazd do Wrocławia to przynajmniej parę dni intensywnych atrakcji, choć część osób twierdzi, że potrzeba jednak znacznie więcej czasu, żeby szczegółowo poznać to piękne miasto.

Mając na uwadze ilość atrakcji, jakie proponuje Dolny Śląsk, to można tam się udać co najmniej na kilka dni. Ten właśnie rejon ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę noclegową, więc w większości przypadków nie będzie żadnych problemów ze znalezieniem kwatery jak hotel i restauracja (pizza katowice) Stara Stołówka. Sporo noclegowych miejsc znajduje się w najpopularniejszych miastach tego regionu, takich jak Wrocław, Karpacz czy Szklarska Poręba. Lecz ze względu na dużą popularność tych miejsc są one dość drogie, z tego też powodu też wielu turystów woli wybrać inne rozwiązanie.

Znajdują oni nocleg w jednym z małych miasteczek w pobliżu znanych kurortów i wykorzystują je jako bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo noclegi w Brzegu Dolnym (polecamy Starą Stołówkę), miasteczko to jest położone raptem dwadzieścia kilometrów od Wrocławia, a będzie w nim znacznie taniej. Proponuje ono nie tylko dużą ofertę noclegów, ale również zaplecze gastronomiczne – na turystów będą czekać liczne restauracje, knajpy oraz bary.