W jaki sposób zainwestować gotówkę?

Jeszcze parę lat temu głównym przywilejem odbiorców bankowości prywatnej była możność negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu prestiżowej złotej lub platynowej karty kredytowej. Te zabiegi wystarczyły, by wśród przeciętnych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dzisiaj jest to tylko niezbędne minimum. Współczesny private banking proponuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank zaopiekuje się ich środkami pieniężnymi – zasugeruje sposób ich inwestycji dostosowany do ich apetytu na zysk oraz ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych płynnej gotówki wystarczy, by powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, a więc na zlecenie zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze jednak inwestycje indywidualne. Takie firmy oferują często kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne w ramach asset management dają zarządzającym dużo więcej możliwości inwestycyjnych (bardzo cenne informacje).

Jeżeli po przestudiowaniu omawianego problemu, będziesz posiadać chęć na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2ksiega) ma ten tekst.

Mogą oni korzystać z szerszej gamy instrumentów finansowych. Asset managerowie mogą też odważniej inwestować na rynkach za granicą, a opłaty ponoszone przez zamożnych klientów są niższe niż w przypadku standardowych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej operuje się wynagrodzeniem w postaci premii za wysokie zyski.

Asset managerowie chętnie stworzą też portfel inwestycji zadedykowany jednej osobie. Wtedy to właściciel decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba mieć do dyspozycji większą gotówkę. Klient mający odpowiednie fundusze może zamówić sobie także prywatny produkt strukturyzowany. Dawniej były to inwestycje tylko i wyłącznie oferowane odbiorcom bankowości prywatnej. Obecnie banki obniżyły progi wejścia i oferują je również drobnym przedsiębiorcom. Tak zwane struktury to produkty, w których na zysk ma wpływ opcja, czyli w uproszczeniu zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tzw. instrument bazowy.

I tak bogaci odbiorcy mogą wykreować sobie prywatną opcję na wzrost lub spadek dowolnego indeksu giełdowego, waluty – dolara, złota, ropy naftowej czy bawełny. Nie ma oczywiście przeszkód, aby na strukturę złożyło się kilku bogatych inwestorów. Zazwyczaj zresztą ma to miejsce. Inwestycja w produkt wielu osób angażuje mniejsze kwoty aktywów, a więc dodatkowo zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie sporych pieniędzy przez najzamożniejszych klientów banków nie zapewnia generowania ponadprzeciętnych zysków. Na elitarnych inwestycjach można także stracić, lecz wielkie pieniądze otwierają możliwości zainwestowania w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niedostępne dla przeciętnego klienta.