Regiony sporadycznie odwiedzane przez wędrowców

Istnieją miejsca w Polsce nieczęsto zwiedzane przez turystów. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo interesujących obiektów zabytkowych. Należą do nich grupy pałacowe i dworskie, z zasady otoczone ogrodami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, również mnogie, z zasady zniszczone i dziś już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Entuzjastom przeszłości należałoby polecić praktycznie nieznane, przez co też nieczęsto zwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące ślad najstarszej uratowanej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami wystają jeszcze, rzadkie już współcześnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na terenie Dobiecina, osady graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uratowały się pozostałości wielkiego zespołu pałacowego, na jakie składają się oficyna, budowle gospodarcze, gigantyczny spichlerz, pozostałości parku, oraz ozdobna furta z częściowo uchowanym ogrodzeniem. Pasjonatom aktywnego wypoczynku polecić należy wypoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest także przyzwoicie rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – Restauracj Laura. Ośrodek stwarza doskonałe warunki do rozkwitu wszelkich rodzajów rekreacji, w tym różnych form turystyki aktywnej i sportów wodnych.

Mamy ochotę Cię nakłonić do oglądnięcia naszego nowego artykułu. Po prostu naciśnij hiperłącze i oglądaj bez limitu to, co rzetelne.

Czas wolny jest możliwość spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i jachtach, jest tutaj także wypożyczalnia sprzętu wodnego. W regionie wioski Słok, w pobliżu Bełchatowa zaistniał w latach siedemdziesiątych afektowany zbiornik retencyjny o powierzchni 75 hektarów.

W=200Nad brzegiem zalewu odnajduje się zespół wypoczynkowy. Jest możliwość tam również skorzystać z eleganckiego hotelu, domków kempingowych, istnieją także pokoje Bełchatów. Terytoria leśne zasobne w grzyby, a także istnienie licznych rodzajów ryb w zbiorniku wodnym, kreują wspaniałe warunki na wycieczki i grzybobrania.

Jeśli zaprezentowany tekst zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Malownicze rozmieszczenie terytoriów i odpowiedni system pobocznych dróg o małym nasileniu ruchu pojazdów samochodowych to wspaniałe miejsce wycieczek rowerowych dających możność aktywnego i zdrowego wypoczynku. Sprawdź oceny: