Co to jest NewConnect? W jaki sposób dostać się na taki rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect to rynek akcji, jaki jest dość alternatywny. Zarządza nim Giełda Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom dopiero co powstającym jak również firmom o innowacyjnych pomysłach istniejącym już jakiś czas. Najczęstsze sektory NewConnect to najnowsze technologie w IT, mediach elektronicznych czy alternatywnych źródłach energii. W jaki sposób dostać się na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z paroma rzeczami, jakie trzeba wykonać. Najpierw trzeba rozpisać dobrze biznesplan. Pokazać w nim osiągnięcia spółki, wyliczyć różne wydatki wiążące się z koniecznym na inwestycje kapitałem. Z dobrze rozpisanym biznesplanem możemy śmiało brać udział w spotkaniach odnośnie możliwego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: .

Dobrze jest skorzystać ze wsparcia osób albo instytucji, które są w stanie dać nam dobre rady, jeśli chodzi o przyszły debiut. Oprócz tego pomogą też często przez jakiś czas od wejścia w świat giełdy. Taką ogromną pomocą jest na pewno autoryzowany doradca NewConnect. Dobrze jest przejrzeć ofertę różnego rodzaju doradców. Jest ich w tej chwili na rynku około setka. Dlatego nie wybierajmy pierwszego lepszego – . W charakterze doradców występują najczęściej kancelarie, instytucje finansowe czy doradcy finansowi.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (https://ulgaoddlugu.pl/dlaczego-do-mnie-dzwonia/) odnoszące się do archiwum analogicznych materiałów. Są one umieszczone na innym tego typu serwisie – sprawdź je!

Należy mieć świadomość, iż tego typu autoryzowany doradca NewConnect nie za każdym razem może zgodzić się na współpracę z naszą firmą. Musi być przekonany co do naszego pomysłu na biznes. Następnie musimy zdecydować czy oferta firmy będzie prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do maksymalnie 99 osób będących inwestorami, oprócz tego w tym wypadku procedura jest na pewno prostsza.Warto pomyśleć nad wsparciem ze strony agencji PR. Pomogą nam oni rozreklamować nasz pomysł w świecie mediów, jak również w gronie potencjalnych inwestorów. Przygotować należy też kilka dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak również bardzo duży prospekt emisyjny. Należy też oprócz tego mieć świadomość, że nasza firma musi zostać spółką akcyjną, jeżeli takową nie jest to należy ją przekształcić. Następnie trzeba zawrzeć kontrakt z Animatorem Rynku lub Market Markerem. Zadba on o płynność podczas obrotu akcjami naszej spółki.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to w najświeższej ofercie (http://www.cpsens.pl/terapia-par-i-rodzin.html) też przeczytasz coś, co będzie godne Twojej uwagi. Kliknij więc tu!

Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do GPW złożyć wniosek o wprowadzenie akcji firmy na rynek. Teraz czas na zadebiutowanie na giełdzie. To jednak dopiero rozpoczęcie drogi. Musimy odnaleźć się w tej nowej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na