Jak możemy zyskać oszczędności na stare lata? Jakie mamy na to metody?

Każdego z nas czeka starość, każdy także marzy, żeby była ona jak najlepsza. Co przez to rozumiemy? Z pewnością to, aby mieć zdrowie i oszczędności na normalne wydatki.

renta dożywotnia - Fundusz Hipoteczny DOM

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Czasem bowiem dzieje się tak, iż brak jest pieniędzy, gdyż emerytury są naprawdę niskie. Całe szczęście istnieją sposoby, aby to zmienić.
Pierwsze co przychodzi na myśli to oszczędności. Może jest szansa, aby takie mieć, zebrać po trochę i radować się dodatkowymi pieniędzmi na stare lata. Niestety nieczęsto ma to miejsce, bo dość trudno zebrać pewną konkretną sumę, jaka może rzeczywiście stanowić odpowiedni zastrzyk gotówki na stare lata. Możemy rodzina będzie wspierać? To także nieczęsta opcja, bo każdy ma określone wydatki, a jeżeli pojawia się znacząca pomoc to raczej znikoma.

Całe szczęście mamy inne możliwości, jak renta dożywotnia. Świadczenie tego typu renty przeznaczone jest dla osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia – renta dożywotnia). Muszą oni posiadać prawo własności do nieruchomości. Umowa nie jest zbyt problematyczna, gdyż emeryt najzwyczajniej przenosi prawa własności do nieruchomości (zobacz pożyczka pod nieruchomość) na fundusz hipoteczny, a w zamian dostaje rentę. Seniorzy są także zwolnieni z prowizji od umowy.
Następnym rozwiązaniem jest kredyt dla seniora. Chociaż duża ilość bankowych nie jest dla nich opracowana, to jednak trzeba przyznać, iż powoli się to odmienia i oni też mają możliwość uzyskania tego rodzaju kredytu, który będzie dla nich pomocny finansowo (kredyt dla seniora – Fundusz Hipoteczny Dom).

Ta oferta nieuczciwa konkurencja jest niesamowicie ciekawa i jeśli poszukujesz większą ilość informacji na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tu.

/J]

Oczywiście jest wiele banków, tak więc wszystko należy właściwie sprawdzić i w takiej sytuacji mamy szansę, iż uzyskana pomoc będzie faktycznie wymierna, wpływająca na lepsze życie każdej osoby starszej .