Jakie są zadania osoby zatrudnionej jako kasjer walutowy?

Wśród zawodów, które posiadają ścisły związek z pieniędzmi jest także tego typu, który tyczy się obsługi m.in. zagranicznych środków finansowych. Osoba pracująca na takim etacie powinna wykonywać takie operacje jak sprzedawanie czy kupno pieniędzy.

Do obowiązków tego typu osoby należy również bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji wykonywanych działań oraz zabezpieczanie środków pieniężnych. Na osobie pracującej na stanowisku kasjer walutowy ciąży bardzo wielka odpowiedzialność za wszystkie działania związane z obsługą operacji finansowych. Tego typu kasjer powinien być specjalistą do spraw rozpoznawania autentyczności walut podczas realizacji poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię tego typu praca, potrzebna jest bardzo dobra umiejętność obsługiwania komputera, a także na poziomie komunikatywnym znajomość angielskiego.

Jeżeli przedstawiany temat niezwykle Ci pasuje, to aby uzyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź do oferty (https://www.traple.pl/obszary-prawa/life-science-prawo-farmaceutyczne-i-medyczne/) i wejdź tutaj.

Naturalnie niezwykle mile odbierane jest to, żeby kandydat do pracy na tego typu etacie miał już podobne doświadczenie zawodowe. Powinien również mieć min. średnie wykształcenie, najlepiej związane z ekonomią. Kandydat musi się także okazywać niekaralnością.

baner06.2014]
kasjer walutowy

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczne jest też skończenie kursów dotyczących umiejętności rozpoznawania autentyczności pieniędzy krajowych i zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi dobrze funkcjonować w grupie, cechować się odpowiedzialnością oraz dyspozycyjnością. Ważna jest także komunikatywność, wysoka kultura osobista oraz umiejętność koncentracji oraz prędkiego liczenia. Za wykonywaną przez siebie pracę, tego typu kasjer mógłby mieć nadzieję wstępnie na ok. 2000 PLN na miesiąc.

W takiej wysokości pensję mogłaby otrzymać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie oraz mająca studia kierunkowe. To jest zaLEDwie wypłata przeciętna, a może być jeszcze większa. Jest zależna od stażu oraz doświadczenia.