Wybieramy rower pasujący do naszego stylu życia?

Każdy z nas ma inne potrzeby, a odnosi się ta oczywistość do wielu dziedzin życia. Jeden woli mięso, drugi zajada warzywa, niektórzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez samochodu, a kolejni bez aktywności fizycznej. Większość z nas preferuje jednak jazdę na rowerze, ale każdy ma swoje wymagania, co do konkretnego jednośladu.

rower

Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Wyróżniamy różne typy rowerów, ponieważ można wybrać odpowiedni rower dla nas. Jeśli lubisz wysiłek, przepadasz za górami, to idealny będzie dla Ciebie rower górski (w góry (zobaczkaski do pracy na wysokości) na rowery). To model odpowiedni dla osób, które nie wyobrażają sobie, przykładowo, bezczynnego letniego weekendu. To dla nich wręcz kara siedzieć w domu, gdy za oknami słoneczna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery MTB sprawdzają się także w… mieście. Są odporne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już o tych rowerach mowa, to „holenderki” to rowery, których jest w naszych miastach coraz więcej. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach woła o pomstę do nieba, ale i tak rowerzyści starają się normalnie jeździć. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się stylem i klasą. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to rowery zdecydowanie na dalsze trasy. Nie nadają się do miasta i w góry, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, to są właśnie rowery szosowe.

Dla tych, co nie chcą jednak się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (rowery poruszane przez prąd) coraz lepiej znane w naszym kraju modele napędzane przez nieduży, acz silnik o wysokiej sprawności. Można oczywiście pedałować, ale jeśli nam się odechce będzie można szybko wskoczyć na tryb elektryczny i czuć się, jak na motorze. Rowery tez odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są przede wszystkim dla osób starszych lub dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjną jazdą na rowerze, a silniej od siły swoich mięśni preferują elektryczne wspomagacze.