W jaki sposób projektuje się badanie?

Coraz więcej firm w kraju chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Na pewno zachodzicie w głowę na czym polega to badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Oczywiście zorganizowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak przedsiębiorcy przeważnie chwalą sobie rezultaty. Duże firmy zamawiają tego typu badania mystery shopping co jakiś czas, aby mieć stale pod kontrolą swoich sprzedawców, a także trzymać na dobrym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz).W jaki sposób się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy dowiaduje się jakiego rodzaju metody sprzedaży są stosowane w sklepie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozlokowania asortymentu , a także charakterystyki typowego klienta. Następnie opracowuje się specjalny formularz, posiadający właściwą ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem kontroler może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią bardzo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz powinniśmy zatrudnić osoby, które wykonają zlecenie (zobacz umowa zlecenie składki zus) w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, posiadać trochę zdolności analitycznych.Ponad to poszukuje się audytorów, którzy uczciwie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem niechciane sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Agencja badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie drogie.
Zwieńczeniem części kontrolnej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, zwłaszcza dla osób studiujących, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi ofertami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Trzeba wówczas znaleźć strony funkcjonujących w naszym powiecie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.