Jak wyglądają zadania portiera? Czy warto go zatrudniać w swojej firmie? O czym wiedzieć?

Są takie zawody, jakie są w stanie zdawać się niepozorne, zaś pracownicy, jacy je wykonują niewidoczni. Na pewno do tego rodzaju grupy jesteśmy w stanie zaliczyć portierów, bo z jednej strony jest to osoba, którą spotykamy przy wejściu do danego miejsca, z drugiej w sumie nie narzucająca się, ale instruująca na wyraźną prośbę petenta.

Z takiego względu jest pytanie: czy właściwie portier jest potrzebny, jeżeli mamy obecnie różnorakie elektroniczne systemy rejestracji i pozostałe nowinki?

gotówka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze, że portier to pracownik, jakiego zadania są dokładnie ustalone. Informuje petentów konkretnej instytucji – urzędu, hotelu, większej firmy – o jej topografii i zasadach działania. Porter ma własne stanowisko blisko wejścia do budynku, które obsługuje, odpowiada ponadto za pozostałe zadania, takie jak wydawanie oraz zdawanie kluczy od pomieszczeń, prowadzi zeszyt raportowy czy zgłasza o różnorodnych nieprawidłowościach i usterkach.
Niby go nie widać i tylko czasem się aktywizuje, kiedy ktoś poprosi go o pomoc, a w rzeczywistości wie wszystko i widzi wszystko, żadna rzecz mu nie umknie.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to umieszczona tu ważna oferta niezwykle ważna oferta również jest warta zainteresowania!

Jak widać chociażby z tego powodu to osoba, jaka powinna być zatrudniona w wielu miejscach, szczególnie takich, gdzie wiele rzeczy się dzieje a także każdego dnia pojawiają się nowi klienci czy petenci.

Szczególnie iż to stanowisko (Szukasz pracy? Zobacz stanowiska: work service operator wózka warszawa) ma sens także w pozostałych sytuacjach, np. gdy wybuchnie pożar, będzie on wymuszał opuszczenie budynków przez pracowników i postronne osoby. Kieruje ewakuacją, ponieważ zna doskonale miejsce, w jakim pracuje, jesteśmy w stanie powiedzieć, że zna bardziej niż inny człowiek.