Administrowanie flotą samochodów – niezwykle wymagające zadanie

To nieodłączny „składnik” wyposażenia niemal każdego nowoczesnego zakładu. Ich liczba zależy głównie od tego czym dana firma się zajmuje. Dla sprzedawców, dostawców jest „instrumentem” pracy natomiast dla członków kadry zarządzającej – dodatkowym pozapieniężnym „motywatorem”.
Auta służbowe stają sie coraz bardziej popularne.

prawnicy

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

gaśnica

Źródło: pixabay
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze byłoby jednak podkreślić, że zarządzanie flotą to niełatwe zadanie. Dbałość o kupno odpowiednich modeli, nie wystarczy. Liczy się jeszcze obsługa serwisowa pojazdów, nadzorowanie stanu liczników, kontrola liczby przebytych kilometrów, śledzenie tras, zgłaszanie szkód komunikacyjnych, itd. Wymieniać można bez końca. Dlatego, nadzwyczaj częstą praktyką jest korzystanie z usług kompetentnych instytucji zewnętrznych. Jeżeli interesuje Cię leasing, Wrocław ma wiele do zaoferowania. Dowodów na potwierdzenie owej tezy nie brakuje. Jedyne co należy zrobić, aby się o tym przekonać, to zajrzeć do sieci, wklepać w wyszukiwarkę stosowne hasła. W jednej chwili wyświetlą się setki stron www z ofertami firm. Pojawia się jednak pytanie: czym właściwie charakteryzuje się leasing? Leasingobiorca staje się posiadaczem samochodu (zobacz leasing wrocław) niemal natychmiast po wpłaceniu ostatniej raty.

Wspomniane rozwiązanie z całą pewnością fantastycznie sprawdzi się w w przypadku, gdy nie użytkujemy pojazdu zbyt intensywnie i w najbliższej przyszłości nie planuje nabywać nowego środka transportu. Nim, podejmiesz decyzję dobrze się zastanów. Rozważ wszystkie plusy i minusy.