Jakiego rodzaju kompetencje ma ochroniarz? Co może, a co nie? Kto może starać się o taką posadę?

Kwalifikowany pracownik ochrony tak naprawdę posiada całkiem dużo uprawnień, które może egzekwować, jak zdarzy się taka potrzeba. Dlatego też, ma prawo zastosować przymus bezpośredni, a nawet broń. Co jeszcze należy wiedzieć w tym temacie?

szkolenie

Autor: Heinrich-Böll-Stiftung
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas pełnienie własnych zadań pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-tacierzynski-a-urlop-ojcowski-jak-je-odroznic) ochrony musi mieć ze sobą legitymację. Możemy zażądać jej okazania w taki sposób, żeby można było zapisać sobie imię i nazwisko, numer legitymacji jak i osobę, która wystawiła ten dokument. Mamy również pełne prawo, by zapoznać się z pouczeniem o ustawowych uprawnieniach wykwalifikowanego ochroniarza. A czy pracownik ochrony może zażądać od nas dokumentu tożsamości?

Może, ale jedynie w miejscu chronionego terenu lub budynku. W takim miejscu ma pełne prawo, aby zażądać od nas dokumentu tożsamości, by ustalić czy możemy znajdować się w tym konkretnym miejscu. Jeśli ochrona stwierdzi, iż nie mamy tego typu uprawnień do znajdowania się w takim miejscy, to może nam nakazać opuszczenie takiego miejsca. O opuszczenie pilnowanego przez ochroniarzy terenu możemy być także poproszeni, jeżeli ochroniarz uzna nasze zachowanie za zaburzanie porządku. Najlepszy pracownik firmy ochroniarskiej to taki, który przechodzi właściwe szkolenia, jak kurs kwalifikowany pracownik ochrony, przez co ma świadomość, jak się zachować w tego typu sytuacjach.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com

Katalog uprawnień ochroniarzy się jednakże na tym nie kończy. Jeżeli jakaś osoba bez żadnych wątpliwości zagraża życiu lub zdrowiu innych osób, jak również zagraża chronionemu mieniu, to w takiej sytuacji pracownik ochrony ma prawo do zatrzymania danej jednostki, by oddać ją w ręce policji.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta sprawa, szybko spójrz na treść (http://www.ubezpieczenia-gcu.pl/) a dowiesz się o wiele więcej informacji, które na pewno wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Jak precyzuje ustawa przekazanie po ujęciu musi się odbyć niezwłocznie, co znaczy, że złamaniem ustawy skutkować zatrzymanie ujętej osoby przez ochroniarzy bez natychmiastowego zawiadomienia policji. Sporo ludzi myśli o tym, aby zostać osobą chroniącą mienie innych ludzi. Z pewnością nie jest to takie łatwe, bo spełnić trzeba szereg czynności i wymogów, pomagają tutaj różnego rodzaju kursy. Przeprowadzane są w różnych miastach i rejonach kraju, przykładowo szkolenia Trójmiasto, są dobre w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji.