Jaki język innego kraju wybrać jako ten kolejny?

Poznawajmy nowe języki, jeśli pragniemy stać się kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej opłacanej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, dokonujemy zapisu w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas ciężka praca nad literkami. Jeśli brak nam Powera rzućmy okiem na dzieci, jak one uczą się języka ojczystego, który na początku jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko zależy jednak jak silny jest nasz zapał. Jeśli hebrajski (lekcje greckiego) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (egzotyczny duński)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Ciągle masz duże kłopoty ze znalezieniem ciekawej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/samochody-osobowe-kombi/), one na pewno Cię nie zawiodą.

Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy wybrać się tam na krótki wyjazd, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie ułatwia nauki języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju.

Czy byłeś zadowolony z tematu naszego wpisu? Jeśli tak, to daję też mój link do kolejnej witryny. Zapraszam!

Też jest dość blisko.

Jeśli dojdziecie do wniosku, że jednak północ jest za chłodna, to może wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto wystartować od poznania alfabetu, gdyż jest on dość dziwny. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to ciągle kraj z ciekawą historią, którą warto poznać, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).