Po co dodatkowe szkolenia?

Co pracodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób zmierzyć? Co zrobić, ażeby szkolenia na jakie decydujemy się przyniosły rezultaty?

rekruter
Płynące szerokim strumieniem fundusze z UE zrobiły wiele dobrego dla gałęzi szkoleniowej, jak i popularyzowana pośród pracodawców idea ustawicznego dokształcania pracowników. W ogromnej mierze chodziło nie wyłącznie o tzw. „twarde” kursy zawodowe , ale także – czyniące ogromną furorę w ostatniej dekadzie, tak zwane umiejętności miękkie.

Ten materiał, który na tej podstronie proponujemy, jest bardzo interesujący, jednak warto dodatkowo zobaczyć zbliżone treści – więcej pod wskazanym adresem (http://www.raj-international.net/systemy-wizualizacji-zdarzen-pozarowych/).

Jednocześnie projekty europejskie wyrządziły ogromną krzywdę branży szkoleniowej. Jaką? Chodzi o powszechną opinię jaka się wykształciła, a tycząca się tego czym są szkolenia i jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (przede wszystkim te rozwijające kompetencje miękkie) jest to kreowanie fałszywego zapotrzebowania na coś, co absolutnie biznesmenom a także pracownikom (Poszukujesz pracy? Zobacz propozycje: magazynier białystok work serwice) nie jest potrzebne.

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy zatem szkolenia przynoszą jakiekolwiek wymierne efekty? Co chlebodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w ustawiczne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakikolwiek sposób ocenić? Co zrobić, aby szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły efekty? Szkolenie pracowników jest jedną z fundamentalnych długookresowych inwestycji przedsiębiorstwa. Nie za każdym razem te rezultaty możemy łatwo oszacować, w dłuższym okresie czasu dostrzec można, że firmy które lekceważą szkolenia mają problemy z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi a także łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, iż żyjemy w epoce „gospodarki opartej na informacji”. Z perspektywy pracodawcy idzie o wiedzę, która realnie przełoży się na działalność przedsiębiorstwa.