Co jest konieczne, żeby móc samodzielnie utworzyć legalnie swoją fundację?

W obecnych czasach możemy pomagać potrzebującym osobom nawet nie wychodząc z domu. Dla przykładu składając swoje coroczne rozliczenie podatkowe, moglibyśmy oddać 1procent wybranej przez siebie tak zwanej instytucji pożytku publicznego.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ich w naszym kraju całkiem sporo oraz dzielą się one na branże. Istnieją więc organizacje, które pomagają ludziom będącym w zaawansowanym wieku czy też osobom posiadającym niepełnosprawność. Funkcjonuje też bardzo znana fundacja pomagająca ludziom będącym w śpiączce. Została ona otwarta przez znaną polską aktorkę, którą temat śpiączki dosięgnął w bardzo bliski sposób. Istnieje także dużo różnych fundacji, jakich statutowym zamierzeniem jest niesienie pomocy ludziom chorym na jakąś konkretną chorobę, np.

Nie zwlekaj! Zachęcamy – kliknij (https://www.foliograf.pl/szyldy-metalowe-grawerowane-chemicznie/) w link i baw się dobrze. Opracowaliśmy tam dla Ciebie wiele zajmujących postów.

HCV (zapalenie wątroby rodzaju C) czy też stwardnienie rozsiane. Funkcjonuje również wiele fundacji, które mają na celu pomaganie naszym kudłatym przyjaciołom. Są więc fundacje niosące pomoc psom i kotom. Warto dodać, że właściciel takiej fundacji wielokrotnie samodzielnie odwiedza mieszkanie, w którym ma zamieszkać zwierzę, ponieważ dużo z nich jest po bardzo przykrych przejściach u wcześniejszych właścicieli.

Żeby założyć swoją fundację, należy mieć tzw. kapitał założycielski, następnie dokonać wpisu notarialnego i wpisu założycielskiego do Krajowego Rejestru Sądowego. Należy wcześniej sporządzić specjalny statut fundacji, w jakim zapisane będą najbardziej istotne cele, które ma realizować powoływana przez nas fundacja.

Warto także wspomnieć, że osoba, która otwiera taką fundację, zwana jest fundatorem. Naturalnie takich osób może być kilkoro równocześnie.