Fundusze europejskie wewnątrz miasteczku Sztum – czyli, fundusze UE na terenach wiejskich

Choć sporo osób ma możliwość o tym nie mieć pojęcia, od pewnego czasu na terenie państewka Polskiego – do tej chwili skupione mocniej na terenach typowo miejskich – działają coraz to bardziej rozszerzane fundusze europejskie, które już od określonego okresu czasu obejmują również obszary wiejskie, wewnątrz tego w interesującym nasze osoby malutkim miasteczku o nazewnictwie Sztum wewnątrz woj. Pomorskim, który jest równocześnie siedzibą powiatu sztumskiego oraz jego siedzibą miejsko-wiejskiej gminy.

wakacje

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
..
Wykładowca

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Sztum to – jak można po zauważać po wstępie – malutkie miasteczko położone w województwie pomorskim. Nie sporo osób jednakże wie, iż jest to również miejsce, wewnątrz którym powstało tak zwane „Sztumskie Centrum Informacji Europejskiej”, które to jest częścią „Mobilnego Punktu Funduszy Europejskich” („Mobilnego”, a więc „przenośnego”), który znajduje się wewnątrz owym obszarze.

Szukasz interesujących danych na omawiany temat? Z pewnością po przejściu na stronę (http://pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/18/) znajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie niezwykłe.

Fundusze europejskie Sztum obejmują wbrew pozorom różnego typu spotkania. Wewnątrz 2015 roczku odbyło się jedno spośród nich, w którym poruszano temat Funduszy UE, który to ma objąć latka 2014-2020. Wewnątrz takiego typu programie spotkań, poruszane bywają głównie tematy związane wraz z wdrażaniem do owego tematu, różne formy wsparcia obszarów wiejskich, czy też same źródła informacji na temat Funduszów Europejskich.

Warto zapamiętać, że na tego typu spotkania zawsze trzeba się zapisać z wyprzedzeniem! Na koniec nadmienimy, iż najważniejszy lokalny punkt informacyjny, dotyczący funduszy europejskich wewnątrz tamtejszym obszarze, znajduje się nie na obszarze miasteczka Sztum, lecz w Malborku, który bywa jego niezbyt dalekim „sąsiadem”.