Co to jest dekretowanie e-faktur?

W dobie komputeryzacji e-faktura jest naturalną konsekwencją zmian, które zachodzą w życiu społecznym.
Elektroniczne faktury można napotkać już w niemal w każdej sferze gospodarki.

Wypływa to z korzyści, które niosą poza sobą elektroniczne faktury, czyli ochrona przyrody, szybsze rozliczenia się z klientem, prostota generowania oraz przekazywania dokumentów. Faktury elektroniczne przynoszą firmom oszczędności, skutkiem tego większość firm rezygnuje całkiem z tradycyjnych faktur albo są one dodatkowo płatne. Prócz tego normalizacja przepisów z 1 stycznia 2011 roku, przynosi możliwość zastosowanie owej możliwości zgodnie z przepisem. Regulacja wyraźnie mówi, jak powinna być opisana e-faktura, która w rozumieniu ustaw jest księgowym dowodem. Jak przebiega dzisiaj dekretacja faktur? Dużym ułatwieniem przy dekretacji dokumentów księgowych jest wprowadzenie w firmie własnych metod, a więc dla przykładu komputerowego zapisywania wszelkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowo-finansowym.

Potrzebny będzie Ci link do serwisu (https://platek-wspolnicy.pl/)? Nie martw się. W naszym następnym poście odnajdziesz to, czego poszukujesz. Namawiamy!

Warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce księgowości.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłącznie postępując zgodnie z powyższymi zasadami dekretacja faktur odbywa się zgodnie z wszystkimi wymogami. Dlatego praktycznie każda firma posiada obecnie specjalne oprogramowanie księgowe. Przy jego pomocy realne będzie wydrukowanie dekretu dla każdej e-faktury. Wydrukować można też określone informacje, jakie łączą dekret z daną fakturą elektroniczną.

Posiadając takie oprogramowanie dopuszczalne jest manualne dekretowanie dowodów księgowych. Jakkolwiek, warto na zakończenie każdego okresu rozliczeniowego wydrukować w celu archiwizacji dekrety wszelkich faktur elektronicznych, jakie zostały zaksięgowane przez ten czas.