Tak Fundusz Inwestycyjny Otwarty, jak również Fundusz Inwestycyjny Zamknięty są odmianami zbiorowego inwestowania środków.
O ile jednak ewentualny inwestor może najczęściej nabywać jednostki uczestnictwa w funduszu otwartym bez większych ograniczeń, to członkostwo w funduszu zamkniętym często łączy się z koniecznością akceptacji specjalnych ograniczeń.
Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne otwarte do ich otwarcia konieczna jest akceptacja Komisji Nadzoru Finansowego. Pozwolenie takie mogą dostać tylko funkcjonujące w formie spółki akcyjnej towarzystwa inwestycyjnych funduszy. Jest to jedyny podmiot upoważniony do tworzenia funduszy inwestycyjnych, zarządzania nimi oraz reprezentowania ich w stosunkach z trzecimi osobami.
Autor: Iain Scott
Źródło: http://www.flickr.com
Certyfikat inwestycyjny jest papierem wartościowym, jaki stanowi tytuł członkostwa w funduszu inwestycyjnym zamkniętym.
Omawiany tekst, który na tej witrynie proponujemy, jest bardzo interesujący, jednak warto oprócz tego zobaczyć zbliżone wiadomości – więcej pod wskazanym adresem (http://adwokatzarnowski.pl/odszkodowania-lublin).
Certyfikaty dzielimy na tzw. publiczne certyfikaty na okaziciela, wyprzedawane w drodze publicznej oferty, oraz niepubliczne certyfikaty, częstokroć adresowane do wąskiego grona inwestorów.
Przejdź na naszą stronę – tam czeka na Ciebie kompleksowy raport (http://www.mpgold.pl/kategoria/diamenty/) nowego zagadnienia. Opracowaliśmy go dla Ciebie z chęcią.
Z reguły do odbiorców oferty wystosowane jest zaproszenie w formie pisemnej do zapisywania się na certyfikaty funduszu. Ilość wyemitowanych udziałów jest stała, może ulec zmianie dopiero w czasie kolejnej emisji. Każdy uczestnik musi nabyć przynajmniej minimalną liczbę certyfikatów, wskazaną przez emitenta.
Certyfikaty powinny być regularnie, nie rzadziej aniżeli raz na 3 miesiące, szacowane przez emitenta. Wartościowe papiery można zakupić podczas emisji na rynku pierwotnym, a również na giełdzie, jeśli są one obiektem obrotu giełdowego.