Karta kredytowa – jak działa i czy warto ją posiadać?

Karty kredytowe są narzędziem – jednym z wielu płatniczych instrumentów, który ma swoje atuty a także minusy.
O ile trafią do rąk odpowiedzialnych osób, jakie umieją świadomie i mądrze korzystać z nich, wtenczas przeważą plusy.

ranking kart kredytowych

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednakże korzystają z nich ludzie nie zachowujący umiaru w wydatkach i nie kontrolujące na bieżąco stanu swych finansów, wtenczas karta kredytowa w ich dłoniach będzie jak żyletka. Niełatwo będzie się nią posługiwać i jednocześnie nie zrobić sobie krzywdy.
Wygoda korzystania z karty kredytowej, która jest jej największym plusem, jest także jej najogromniejszym przekleństwem. Osoby, jakie wpadły w spiralę pożyczek częstokroć dług na karcie kredytowej wskazują jako początkowy etap swych kłopotów finansowych. Ale trzeba powiedzieć wprost – to nie karta kredytowa jest zła! Przeważnie przyczyną problemów jest nasze postępowanie i brak odpowiedzialności, tylko czasami wynikający z braku wiedzy. Karty kredytowe nie są powiązane z naszym kontem osobistym. Są niezależnym bankowym produktem, jaki jest przyznaną nam pożyczką z wyznaczonym górnym limitem, np. 10 000 zł. Płacąc nią wydajemy środki banku. Jest to niesłychanie wygodne, jednakże ma też swe minusy – przy jocie nieuwagi można wydać więcej pieniędzy, aniżeli będziemy mogli oddać w danym czasie rozliczeniowym.

Łatwo się zapomnieć, bo w wypadku kart kredytowych możność płacenia stracimy dopiero po dosięgnięciu limitu natomiast banki dbają, aby był on jak najwyższy. zyskują bowiem wtedy, kiedy my nie spłacamy zobowiązania.

Masz ochotę dodać do swoich zakładek o następną emocjonującą stronę? Jeśli tak, to naprawdę zalecam ten serwis – kliknij a się nie zawiedziesz.

Zanim zdecydujesz się na taką kartę kredytową, zbadaj ranking kart kredytowych.