W jaki sposób skutecznie zaplanować domowy budżet?

Zbliża się koniec miesiąca, a Ty znów planujesz odmrażać gotowe jedzonko do dnia wypłaty? Wizja nadprogramowych kosztów Cię trwoży? Przejrzyj poniższy artykuł oraz dowiedz się w jaki sposób skutecznie zaplanować domowy budżet.
Określenie planu wydatków domowych rozpoczynamy od spisania wszystkich kosztów, jakie musimy ponieść.

Na początek przyjrzyjmy się jedynie kolejnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego konieczne? Rachunki, paragony (na przykład za duże sprawunki spożywcze), a także zeszyt i długopis. Na środku wpisujemy kwotę netto naszych zarobków (uwzględniając dodatki na przykład w postaci premii). Pierwsza część będzie dotyczyć wydatków, jakie są stałe, czyli: opłata za gaz, prąd, czynsz za mieszkanie, internet, raty kredytu, polisy, wydatek na benzynę i przejazdy miejską komunikacją – wszystkie sumy notujemy obok i pod spodem dodajemy. Następna partia wydatków to te, jakie przeznaczamy na konsumpcję – zakupy spożywcze, życie kulturalne – kolejny raz – oddzielamy oraz dodajemy.
filarum pożyczki

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com
Porównujemy przewidywane wydatki z sumą wynagrodzenia. Wyszło na plus? To świetnie, można przejść do kroku drugiego. Jesteś na minusie? Zbadaj raz jeszcze powstałe koszty po czym pomyśl, które z nich można obniżyć, względnie skorzystaj z oferty Filarum pożyczki.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące notki na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis adwokat alimenty wrocław.

Pamiętaj, iż podstawowe wydatki mogą wynosić do 60% wysokości comiesięcznego uposażenia.

Gdy zdamy sobie sprawę, ile tak naprawdę wydajemy w przeciągu miesiąca, można przejść do konstruowania planu wydatków na cały rok. Biorąc pod lupę pierwszy miesiąc, spróbujmy ocenić koszty w poszczególnych miesiącach aż do końca roku.