Czy na fakturach, które są wystawiane w Polsce można by umieścić nagłówek Invoice?

Dowolna firma w ramach prowadzenia swojej działalności gospodarczej powinna wystawiać dokument sprzedaży. Zależnie od tego, czy nabywcą jest osoba prywatna czy spółka, wystawia się rachunek albo fakturę.

źródło

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie osoby prywatne również mogą otrzymać ten drugi dokument (happytree.com.pl/), jeśli jedynie okażą tego typu potrzebę.
Różnica pomiędzy tymi dokumentami polega na tym, że w przypadku faktury podane są pełne dane sprzedającego i kupującego. Jeżeli sprzedawcą jest spółka (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-urlop-proporcjonalny) o międzypaństwowym zasięgu, na fakturze mógłby być umieszczony nagłówek napisany w odmiennym języku. Wg ustawy o VAT i przepisów dodatkowych nie jest wymagane używanie jedynie j. polskiego. Jeżeli chciałbyś na takim dokumencie umieścić nagłówek invoice faktura wciąż będzie pełnowartościowym dokumentem sprzedaży towaru lub świadczenia. Ponadto przepisy zezwalają na umieszczanie tam dodatkowych adnotacji, dlatego też taki nagówek w języku obcym może zostać potraktowany właśnie jak pomocnicza wzmianka. Ponadto ustawodawca nie określa konkretnego języka, w jakim mogłaby zostać ona stworzona.
gastronomia

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Dotyczy to dowolnego rodzaju takiego dokumenu, czyli faktury VAT, proforma czy VAT marża. Ponadto nie istnieje jeden ustalony wzorzec tego typu dokumentu sprzedaży. Ważne jest to, aby były na nim zamieszczone informacje dotyczące stron umowy oraz jej przedmiot. Jest tak w wielu państwach, przykładowo w Anglii, tak jak w Polsce spółka może, lecz nie musi być tzw. vatowcem.

Niezależnie od tego, dla kontrahentów z zagranicy mamy prawo wystawić dokument z napisem „Invoice”. Najważniejsze jest to, żeby ponadplanowymi informacjami nie powodować tego, że faktura jest nieczytelna.