Nie zapominaj o zobowiązaniach względem skarbówki czy ZUS-u, dokonuj opłat i deklaruj dokumenty w wyznaczonym terminie

Każdy z nas powinien okazać się świadom, jakie zobowiązania ma wobec konkretnych instytucji. Pozwala to unikać opóźnień przy składaniu wymaganych papierów i wnoszeniu stosownych opłat. Czasem jednakże natłok różnych załatwień powoduje, że gubimy się w ich gąszczu oraz mylimy. Na szczęście zawsze możemy skonsultować się z pracownikami biura księgowego albo szukać wymaganych wiadomości w internecie.

Rozliczanie PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Masz zaległości w zusie? Przekonaj się ile!

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy przedsiębiorca spóźnia się z płatnościami dla Zus- u oraz nawarstwiają się zaległości. W podobnym wypadku można się pogubić, ile trzeba zapłacić, zwłaszcza że zus za spóźnienia nalicza odsetki. Jeżeli chcemy sprawdzić, ile musimy wskazanej instytucji zapłacić, kalkulator (zobacz przeciętne miesięczne wynagrodzenie) odsetek zus bądź na bieżąco okaże się pomocnym programem. Z użyciem danej aplikacji dostępnej na stronie sieciowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, możemy sprawdzić dokładnie, ile jesteśmy winni i powinniśmy zapłacić. Wystarczy tylko wpisać sumę i okres, za który musimy wnieść opłatę.

Czy wiesz kiedy rozliczyć pita?

Obowiązkiem każdego podatnika bywa rozliczenie podatku i złożenie wymaganych akt w określonym urzędzie skarbowym. Pewne osoby nie są świadome, jak robić rozliczenie pit do kiedy Zdobądź więcej info trzeba złożyć wymaganą dokumentację oraz jak można to uczynić. Wszystkie niezbędne informacje można odnaleźć w internecie, chociażby w witrynie Ministerstwa Finansów. Szczegółowych informacji można zasięgnąć też w urzędzie skarbowym, do którego się należy. Deklaracje pit można składać osobiście, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, jak też przez sieć.

Nie wiesz, jaki pit wypełnić – zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić?

Wyróżnia się tak wiele przeróżnych formularzy pit, że podatnicy czasem mylą się lub nie wiedzą, po który sięgnąć. Odmienny pit rozliczają podatnicy mający działalność gospodarczą, a inny osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub zlecenie.

Zwróć uwagę na szczegóły w treści (http://infinitex.pl/kontakt/), znajdziesz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które z pewnością także okażą się dla Ciebie ciekawe.

Do najpopularniejszych formularzy pit zalicza się pit 37, jakim rozliczają się osoby zatrudnione na etacie oraz umowę zlecenie. Przedsiębiorcy mają korzystać z formularza pit 36, formularz pit 36L jest przeznaczony dla osób opodatkowanych podatkiem liniowym. Niektóre formularze Pit wymagają kolejnych załączników. W sytuacji, jeżeli podatnik nie radzi sobie z wyborem oraz wypełnieniem formularza, może pójść do biura rachunkowego.