Znaczące informacje nt. rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Wszelka jednostka, jaka przyjmuje jakieś środki utrzymania, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Naturalnie swe dochody musimy wykazać na stosownym zeznaniu podatkowym, warto również sprawdzić, czy rozliczamy się na obecnej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT zdołamy dzisiaj zrobić na parę różnych sposobów. Podatnicy zazwyczaj wybierają rozliczenie PIT poprzez Sieć, bowiem jest to bezproblemowy oraz prędki sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Niewątpliwie rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, dodatkowo zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kiedy już rozliczmy PIT, pozostaje nam wyłącznie czekać na zwrot podatku – . Lecz kiedy zwrot podatku uzyskamy? Jak długo będziemy na niego czekać? Zwrot nadpłaconego podatku powinien pozostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania fiskalnego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku pozyskamy najpóźniej 4 lipca. Jeśli zaszła nieodzowność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od terminu jej złożenia. Czyli jeśli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wtenczas zwrot podatku zdobędziemy również (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać przelany na nasze konto bankowe, jeżeli wręczyliśmy numer konta bankowego, może również pozostać wysłany pocztą na nasz teraźniejszy adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Internet, wtedy nasza deklaracja zdoła być rozliczona szybciej, niemniej jednak nie ma reguły, kiedy otrzymamy zwrot podatku – . Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji czy również (więcej treści na ten temat) 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – kwota oraz czas jego przyznawania zdoła być zróżnicowany i niewątpliwie zależy od wielu czynników. Śladowa suma zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, w większości wypadków jest ona przyznawana przez rok. Powinno się jednak pamiętać, że zasiłek macierzyński może dostać tylko jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany równocześnie matce i ojcu – .