Rozlicz deklarację podatkową za rok ubiegły przez internet – szybko i sprawnie

Naliczenie opodatkowania dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, jaki spoczywa na wszystkich pracujących ludziach, bez względu na to, czy jesteśmy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w czyjejś firmie ewentualnie również prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą. W rzeczywistości każda osoba, jaka uzyskała przychód w ubiegłym okresie rozliczeniowym, musi wypisać właściwy druk pit.
Ułatwienia w postaci e-formularzy oraz komunikacja z urzędem skarbowym drogą elektroniczną

przygotowanie do certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat coroczne wypełnienie zeznania odnoszącego się do podatku dochodowego podlega ważnym udogodnieniom oraz uproszczeniom. Nie jest aktualnie na szczęście tak, że druki pit potrafią wyliczyć jedynie finansiści i to do tych specjalistów każdorazowo musimy się udawać, aby nie mieć później trudności z organem skarbowym. Dzięki pracom organów podatkowych, powstało wiele programów komputerowych, na przykład pit 2017 online, dzięki którym wyliczymy nasz podatek za poprzedni okres rozliczeniowy. Jest to oczywiście jeden z kilkunastu programów, umożliwiających nam łatwe i szybkie rozliczenie. Niemniej tak jak w przypadku kilku innych charakteryzuje się on tym, iż posiada wbudowaną kompletną bazę potrzebnych nam druków oraz musimy wyłącznie wybrać, czy powinniśmy rozliczać się poprzez druk pit 37 czy może obowiązuje nas druk pit 38 bądź pit 36, ewentualnie pit (polecamy wypełnianie pitów online) 28 dla tych opłacających naliczenia w systemie ryczałtu od środków ewidencjonowanych. Na szczęście programy tego rodzaju są bardzo intuicyjne, dzięki czemu bez większego problemu poradzimy sobie z wypełnieniem zeznania za rok 2016 – artykuł o picie 2017 online.
Po wybraniu konkretnego druku musimy już tylko właściwie wyliczyć właściwe kwoty i program sam obliczy nam wysokość należności, my sami musimy jeszcze później tylko sprawdzić poprawność uzupełnienia druku, przesyłając go do wstępnej weryfikacji. Po całym tym procesie musimy otrzymać wiadomość, że nasz druk dzięki programowi pit 2017 online został bezbłędnie wypełniony a poprzez to będziemy mieli już cały proces za sobą.
Kogo obowiązuje pit 38?
Odmiennie przedstawia się sprawa rozliczenia dochodu z tytułu sprzedanych papierów dłużnych. Takie naliczenie, określane jako pit 38, dotyczy przede wszystkim tych osób, które otrzymały dochody z tytułu zbycia papierów dłużnych, pożyczonych papierów wartościowych, albo za część w papierach wartościowych danej firmy – pit 38.

Zeznanie pit 38 obowiązuje zasadniczo owych osób, które otrzymują przychody z obrotu papierami dłużnymi, obligacjami czy odrębnymi papierami wartościowymi.
Co istotne, w każdym przypadku naliczenie podatku dochodowego obliguje tylko płatnika i to my powinniśmy do końca kwietnia rozliczyć się z fiskusem. W rzeczywistości nie ma też co zostawiać wykonania zeznania, bowiem dzięki kilku programom komputerowym jest to rzeczywiście łatwe, sprawne a także szybkie.