PIT oddany po czasie to jedynie kłopoty

Niepunktualne złożenie zeznania fiskalnego niesie za sobą nie tylko skutki finansowe. Podatnicy którzy się spóźnią muszą się liczyć również z utratą pewnych przywilejów.

apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
I chociaż dostęp do odliczeń pozostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Pragniesz złożyć deklarację wspólnie z współmałżonkiem? A może jako jednostka samotnie wychowująca latorośl? Nie zapomnij o przekazaniu zeznania do końca wskazanego dnia. Spóźniona deklaracja odbierze również prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel. PIT oddany na czas pozwoli wyselekcjonować organizację pożytku publicznego i wesprzeć ją konkretną kwotą pieniążków. Jedyne, co powinieneś wykonać, to wypełnić dodatkową kolumnę w blankiecie. Starczy napisać KRS i nazwę dotowanej instytucji.

monitor komputera

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
O czym jeszcze warto pamiętać? Spóźnione rozliczenie z fiskusem wydłuża również czas wyczekiwania na możliwy zwrot podatku. Co do reguły, urząd fiskalny zwraca środki najdalej po upływie 3 miesięcy od dnia oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym prędzej uzyskasz nadpłatę.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://www.abk.pl/) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie ceny, zatem się nie rozczarujesz!

efektywne postępowanie upraszcza rozliczenie on-line. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w zapłacie podatku, nie musi jednak skutkować poważnymi sankcjami. Jednokrotne przewinienia urząd fiskalny traktuje raczej miękko.

Czy omawiany temat wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź do oferty (http://mangata.com.pl/kuznia-polska/) oraz przeczytaj informacje, w które bogaty jest odmienny portal.

Nie musi zaraz wykorzystywać kary pieniężnej. Ważne jest, ażeby zapominalski podatnik jak najszybciej dostarczył zaległą deklarację a także uregulował zobowiązanie.

Musimy także poinformować urząd o zaistniałej sytuacji, zanim urzędnicy sami zauważą nieobecność dokumentów. Osoba, jaka nie rozliczy na czas, posłużyć się może instytucją tzw. czynnego żalu.