Jak to jest dawać pracę? O czym należy pamiętać? Jaka wiedza jest przydatna?

Prowadzenie firmy wiążę się z ciągiem ważnych kwestii, pośród których niezwykle ważne są te obchodzące pracowników, kosztów i dokumentów bez których żadne przedsiębiorstwo nie może normalnie funkcjonować.

umowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy biznesmen jest zależny od rozdawania umów każdemu z pracowników. Bez wątpienia, posiadamy okazję pracy (zobacz jak wypisać fakturę vat) bez umowy, tak zwana praca “na czarno”, ale nie musimy chyba dawać znać, jaki to niemądry pomysł. Nie dość, że traci pracownik, bo nie spłaca określonych składek, a także nie ma zabezpieczenia na wypadek, gdyby coś się stało, to mnóstwo stracić może pracodawca. Jeśli zdarzy się kontrola i okaże się, że ktoś funkcjonuje na czarno efekty mogą być niedobre. Tak więc taka opcja odpada.

Zobacz ten tekst, to także stanowi świetny artykuł (https://franklincovey.pl/efektywnosc-sprzedazy/cts/) przedstawianego tematu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Każdy zatrudniający sam musi wybrać jakiego typu umowę chce dać zatrudnianemu.

Obecnie najpopularniejsze są umowy zlecenie i dzieło, nazywane przez wielu “umowami śmieciowymi”, a to dlatego, że nic praktycznie nie obiecują zatrudnionemu. Oddawanie jednak takich umów jest logiczne – są dzięki temu mniejsze koszty pracy, a jak wiemy pozyskiwanie kilku pracowników na standardowe umowy o pracę mocno te koszty podwyższają. Na szczęście mnóstwo pracodawców zapewnia umowy o pracę, ale w tym przypadku istotne są kwestie jak minimalne wynagrodzenie 2015. Każdy zatrudniający musi zdawać sobie sprawę jaka to kwota i nie może zapłacić mniej.

zwolnienie pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

W takim znaczeniu trzeba mieć kogoś do spraw urzędowych, księgowych, kogoś kto zrobi bez problemu różne dokumenty, jak przykładowo pit 4 r . Niezwykle ważną kwestią jest też to, że zazwyczaj może się wydarzyć tak, iż musimy kogoś zwolnić. Powody mogą być różne, po prostu jako zatrudniający mamy do tego prawo.

Jawi się jednak taka sytuacja jak zwolnić pracownika , żeby było odpowiednio dla obu stron, aby nikt nie stracił z tej przyczyny, a w tym samym czasie,by wszystko było zgodnie z prawem. Niestety, mnóstwo zatrudniających robi to w niewłaściwy sposób, a później jawią się kłopoty. Musimy znać niezwykle dokładnie prawo pracy, żeby nie ściągnąć na siebie i pracownika niepotrzebnych kłopotów. O tym nie można zapominać szczególnie.

Kategoria: Wyjazdy biznesowe
Tagi: ,