Najpowszechniejsze rodzaje deklaracji podatkowych

Dostępne są różnorodne rodzaje PIT-ów, które co pewien okres czasu wiele osób musi wypełniać, by rozliczyć się ze swoim przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich odróżnia się za sprawą źródeł dochodów, dlatego warto znać choć podstawowe informacje o każdym z nich.

Pośród nich można znaleźć PIT 36, bądź również i PIT 37, które posiadają inne przeznaczenie.
sklep z książkami

Autor: Folio Books
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą z nich jest najczęściej składana deklaracja – PIT 36, którą składa się w przypadku rozliczania ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak tylko dochody opodatkowanie w skali 18% i 32% oraz przeznaczona jest zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, emerytów i rencistów. Zwykle PIT 36 dotyczy między innymi prowadzenia działalności pozarolniczej, jak również podnajmu, dzierżawę i źródła dochodów zza granicy. Co więcej – rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które posiadają łatwy system obsługi oraz wysyłają wypełnioną deklarację prosto do odpowiednich placówek. W przypadku gdy małżonkowie chcą rozliczać się wspólnie, przynajmniej jedno z nich powinno spełniać określone warunki, by móc rozliczać się przez PIT 36.

PIT 37 z kolei jest dedykowany osobom, które rozliczają się z Urzędem Skarbowym z przychodów z tytułu między innymi stypendiów, umów zleceń wykonywanych osobiście czy też wynagrodzeń mających związek ze służbą i stosunkiem pracy. Co więcej – istnieje możliwość, by wypełnić PIT 37 online za pomocą programów stworzonych specjalnie do tegoż obowiązku.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Podobne informacje zobaczysz również tutaj pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości smartvest.

br>
Kliknij ten link i sprawdź tu pojęcie marketingu analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie czekaj za długo:)

W roku 2017 formularz trzeba złożyć do ostatniego dnia kwietnia.