Wysyłanie podatku przez internet

Koniec kwietnia to ostatni moment, aby rozliczyć się z fiskusem. W obecnych czasach wcale nie jest to skomplikowane.
Istnieje mnóstwo aplikacji, jakie w przystępny sposób pozwalają na rozliczenie ze skarbówką przez internet.

Dzięki aplikacjom krok po kroku obywatel dobrze zrealizuje deklarację, a potem od razu pośle go i odbierze potwierdzenie. Programy są tak sporządzone, że same liczą podatek (zobacz jak zgłosić darowiznę) należny, kwotę do zwrotu, albo podatek do uiszczenia. Jedyne co powinien uczynić obywatel to w wyraźny sposób zapełnić pojedyncze części. Aplikacje pozwalają na odliczenie każdych ulg, czy darowizn. Drogą elektroniczną można także złożyć korektę deklaracji sprzed paru lat. Dopuszczalne jest również złożenie poprawki pITów drogą tradycyjną, czy też poprawianie druków podatkowych tworzonych w formie tradycyjnej poprzez złożenie korekty w formie e-deklaracji.
ochrona

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
transakcje

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Po wysłaniu pit (zobacz pit 36 i 37) online pobieramy UPO, bowiem jest to dokument na to, że bez problemu złożyliśmy deklarację. Dowód ten wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat.
Mnóstwo osób rozliczających się za pomocą takiego formularza korzysta także z pośrednictwa chlebodawcy, lub ZUS-u. Ma to miejsce w takim przypadku, gdy podatnik nie zdobył w roku podatkowym kolejnych dochodów i nie ma możności korzystać z przeróżnego typu zniżek.
elegancka sala konferencyjna

Autor: JasonParis
Źródło: http://www.flickr.com
Każda e-deklaracja musi zawierać pewny podpis elektroniczny.

W związku z ułatwianiem składania podatnikom corocznych zeznań skarbowych dopuszczono na przekazywanie zeznań sygnowanych danymi uwierzytelniającymi drogą elektroniczną.