Rozliczenie PIT 2016 / 2017 – a więc, co jesteś zmuszony wiedzieć o PIT-38 i portalu podatnika na ten konkretny (2017) rok

W jakim wypadku rozliczamy się z deklaracji PIT o numerze 38 i co powinniśmy o tej deklaracji wiedzieć? A co zrobić z portalem podatnika? Do jakich rzeczy się on nam może przydać? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez problemiku odnajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!
Wypełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego różne numeracje.

pit 38

Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takiego typu numerów jest pit 38, który to bywa powiązany z Kapitałami.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis (https://www.rathgeber.pl/corporate/kompetencje/uszlachetnianie-powierzchni), a odnajdziesz więcej podobnych danych, które też będą fascynujące.

Uzupełniamy go w wypadkach, kiedy w minionym roczku w odpłatny sposób zbyliśmy: udziały w spółkach posiadających osobowość prawną, innego rodzaju papierach wartościowych, czy też zapożyczonych papierkach wartościowych. Na dodatek, kiedy posiadamy przychody z danego płatnie zbycia udziałów w spółkach, czy konkretnych realizacjach praw wynikających z papierków wartościowych. Warto orientować się, że ten rodzaj PIT-u wypełniamy na zasadach indywidualnych – w żadnym wypadku z współmałżonkiem! te konkretny numerek deklaracji uzupełniamy także po otrzymaniu PIT-u numer 8C, ale nawet jeżeli go nie otrzymasz, jesteś zmuszony złożyć PIT-38, albowiem jego brak może grozić odpowiedzialnością karną.

Jeśli chodzi o portal podatnika, to jest on częścią Ministerstwa Finansów.

Szukasz dodatkowych informacji, żeby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy do kolejnego tekstu. Odnajdziesz go na portalu (http://www.contra-odszkodowania.pl/zwrot-oplaty-likwidacyjnej-z-poliskolokaty/) pod linkiem.

Wspomniany portal jest złączony z różnymi aplikacjami, wewnątrz tego z programem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemu uzupełnimy wychodzące co roku PIT-y, bez konieczności chodzenia każdego roczku do swojego Urzędu Skarbowego.

Wszystko czego potrzebujesz to zarejestrować się w portalu, i będziesz posiadał dostęp do jego wszyściutkich funkcji, wewnątrz tego bezpośrednia alternatywę kontaktowania się z osobami „wyższego szczebla” powiązanego wraz z administracją publiczną.