PIT 28 zaprojektowany dla podatników którzy prowadzą indywidualną, pozarolniczą aktywność gospodarczą

Obywatele rozliczający się z US mają do dyspozycji mnóstwo rodzajów Druków.
PIT 28 zaplanowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, obliczaną w postaci ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, względnie spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Przeznaczony jest również dla podatników, jacy uzyskują sprecyzowany przychód z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z ułatwionych rodzajów opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej, która zezwala na ustalenie pewnej stawki podatku opłacanego z góry. To przedsiębiorca rozsądza, czy pragnie rozliczać się za pomocą ryczałtu.

Na tej stronie opublikowano absorbujące informacje, jednak przeczytaj też inne tematyczne wątki (https://www.workservice.pl/praca/magazyn/poznan/), gdyż one również na pewno Cię zainteresują.

Jednostki, które zdecydowały się na taką odmianę rozliczania się, nie powinny brać pod uwagę kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie wolno rozliczyć się razem z małżonką, bądź jako postać samotnie wychowująca dziecko. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać razem również z zysków opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt eliminuje taką możność rozliczeń.

Jeśli na omawiany temat posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (https://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/) na prezentowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje będą z pewnością atrakcyjne.

Wyjątkiem jest, kiedy ryczałtem opodatkowane są dochody z wynajmu i dzierżawy prywatnej, lub umów pokrewnych. W takim przypadku zdobywanie tych przychodów nie wyklucza prawa do opodatkowania innych przychodów łącznie z małżonkiem, względnie jako osoba sama wychowująca dziecko.

Żeby móc rozliczyć się na druku PIT-28 trzeba do 21 stycznia poinformować organ podatkowy o liczeniu się w postaci ryczałtowej.

Jeżeli dopiero rozpoczyna się prowadzenie aktywności gospodarczej, zamiar wyliczania się ryczałtem ewidencjonowanym trzeba przedstawić w dniu zapoczątkowania działalności i jeszcze przed osiągnięciem pierwszego profitu.