W jaki sposób rozliczyć PIT 2015 przez internet – praktyczne wskazówki

W dzisiejszych czasach wysyłanie zeznań podatkowych poprzez internet staje się coraz częściej wybierane. Coraz więcej podatników interesuje się tym rodzajem rozliczenia w szczególności ze względu na wygodę – można to bardzo łatwo zrobić w zaciszu własnego domu. Na co jednakże należy zwrócić uwagę rozliczając PIT 2015 online?

pieniądze

Autor: InvestmentTotal.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki dostępnym w internecie darmowym aplikacjom rozliczenie PIT 37 staje się wyjątkowo łatwe i intuicyjne. Programy te mają za zadanie prowadzić podatnika krok po kroku, mówiąc mu jak wypełnić pojedyncze rubryki lub nawet uzupełniając je automatycznie. Znacząca większość zalecanych do tego celu programów posiada również system korekty, który analizuje wypełniony wniosek pod kątem przypuszczalnych nieprawidłowości, minimalizując niebezpieczeństwo ich powstania.

Aby zacząć pracować z programem do rozliczania PIT 2015 online należy przygotować sobie wcześniej podstawowe dane, jak np.

Czy ta porada wywołała Twoją dociekliwość? Jeśli tak, to poznaj ten niesamowicie wyczerpujący tekst (http://www.inito.pl/). On z pewnością również jest wart poznania.

numer pesel i resztę danych osobowych, kwota przychodu uzyskanego rok wcześniej, a także informacje o potrąconych zaliczkach i składkach na poczet ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. W ramach uwierzytelnienia podatnika urząd skarbowy nie wykorzystuje podpisu elektronicznego, lecz kwotę dochodu z roku poprzedniego – jeśli nie zostanie ona wpisana, wniosek nie zostanie wysłane do urzędu.

Po poprawnym uzupełnieniu i przesłaniu wniosku użytkownik powinien otrzymać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru – dzięki temu może on być pewny, że wniosek został złożony w odpowiednim terminie.

Przypadła Ci do gustu nasza informacja z witryny? Jest nam niezwykle przyjemnie. Jednocześnie mamy zamiar zaprosić Cię do przeczytania kolejnego tekstu o tym samym temacie.

Otrzymanie e-maila z potwierdzeniem jest warunkiem koniecznym, który zaświadcza, że formularz trafił do urzędu. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia należy szybko skontaktować się z urzędem skarbowym i zweryfikować problem – dzięki temu można uniknąć ewentualnych kar za niezłożenie rozliczenia podatkowego w danym terminie i związanych z tym nieprzyjemności. Tutaj więcej: .

pieniądze

Autor: A_Peach
Źródło: http://www.flickr.com

Należy pamiętać o tym, że im szybciej wypełnimy rozliczenie PIT 37, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku. Z tego właśnie powodu nie opłaca się odkładać tego na ostatni moment – w tej chwili do urzędu spływa niezwykle dużo wniosków i nasz formularz musi czekać w kolejce do realizacji, co znacząco przedłuża cały proces.