Praca w it oraz jej plusy i wady. Co zrobić, by zdobyć pracę marzeń?

kariera powinna łączyć się z naszym zainteresowaniem, z tym, co uwielbiamy robić, czemu chcemy oddawać czas, co nas nie nudzi, co nas interesuje, jedynie wtedy jesteśmy w stanie poświęcać się jej w całości, szukać nowych rozwiązań, chcieć się rozwijać.

sprzątanie garażu

Autor: Nick Webb
Źródło: http://www.flickr.com

Praca it to stanowczo kierunek rozwoju zawodowego przeznaczony dla tych, którzy posiadają umysł ścisły, umieją szukać rozwiązań bez względu na sytuację, myślą logicznie, lubią obliczenia, a codzienne wyzwania i techniczne kwestie ich nie przerażają. Pracę w branży IT znajdziesz z tą – Więcej na ten temat na stronie firmą. PracaPraca (zobacz skrócenie okresu wypowiedzenia) w sektorze it charakteryzuje się świetnymi zarobkami i stabilnością w zatrudnieniu, ze względu na zapotrzebowanie na specjalistów firmy oferują umowę o pracę, aby mieć pewność, że pracownik będzie bardziej integralnym elementem firmy. Praca it to coś dla tych, którzy zaczynają już w czasie studiów oraz mają możliwość pochwalić się swoimi, nawet najmniejszymi osiągnięciami lub też dziełami już po ich zakończeniu. W tej branży trzeba być odpowiedzialnym, zdyscyplinowanym, ponieważ gdy pojawia się kłopot to nieistotna jest pora dnia czy nocy, musi pozostać rozwiązany.

Podnoszenie swoich kwalifikacji, ciągłe ćwiczenia czy nauczenie się przewidywania działania konkretnego produktu to też elementy pracy dobrego pracownika it. Kim natomiast jest dobry programista? Ta kariera opiera się na znacznej ilości kreatywności w pracy, niejednokrotnie jest to pisanie programów, projektowanie gier oraz innych tego rodzaju projektów. Praca programista posiada w sobie niewymuszoną ciekawość świata i nieodpartą chęć znalezienia i rozwiązania problemu. Także w tym przypadku takie atuty jak sumienność, zdolności analizowania, oddanie czy samozaparcie będą ważne. więcej o pracy w IT – Więcej. Praca programista ma duże pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, jest to w dodatku praca ciekawa oraz nastawiona na ciągły rozwój, nierzadko połączona również z prestiżem społecznym. Porównywalnie rzecz ma się z pracownikami it. Są też minusy tych zawodów ze snów, a mianowicie siedząca pozycja pracy, co zwiększa różnego rodzaju schodzenia kręgosłupa i wpływa na wzrok.

Kontakt z otoczeniem również w obu przypadkach jest niewielki, a pracę często należy zabrać do domu.
Reasumując, jak każda praca (DiSC – badanie kompetencji pracowników) ma zalety i minusy, jeśli jednak jest to coś co się uwielbia i wykonuje się z radością, to należy robić wszystko, aby móc rozwijać się w życiu zawodowym.