Gonitwa za pieniądzem to norma w teraźniejszych czasach

Chociaż bardzo stare przysłowie mówi , iż „pieniądze szczęścia nie dają” to jednakże obserwując
teraźniejsze czasy można mieć wrażenie, iż niesłychanie straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla współczesnego człowieka finanse mają ogromną wartość. Czy jest możliwe się temu dziwić? Najpewniej nie, gdyż bez pieniędzy ciężko poradzić sobie w okresie konsumpcjonizmu. Wszystko musimy kupić, rachunki pochłaniają lwią część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie najbliższych to niebywale ogromny koszt w obrębie miesiąca. Współczesne czasy to też czas rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat.

Przejdź do naszego artykułu i czytaj istotne informacje (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne–kluszkowce) na ten niezwykle ciekawy temat. Ekstra wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z wielką przyjemnością.

O co rywalizujemy? Faktycznie o wszystko. O fajniejsze i droższe ubrania, piękniejsze domy, nowocześniejsze auta, lepsze wykształcenie – do tej rywalizacji niemałe finanse także okazują się naturalnie potrzebne. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej rodzice ogromnie chętnie zapisują swoje pociechy na ponadprogramowe zajęcia – oczywiście też odpłatne, by maluch miał możliwość się realizować w określonym kierunku. Nabywamy jak najdroższe przedmioty, aby nasze dziecko nie czuło się gorsze w społeczności rówieśniczej. Ta pogoń za wszystkim, lepszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w dużym stopniu, a by nadrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Bardzo trudno powiedzieć, ale obserwując obecne czasy można pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie pieniądz rządzi niemalże wszystkim. Bez nich czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy następnemu pokoleniu, więc niewątpliwie ono także tych zachowań bardzo szybko nie zmieni.