W jaki sposób łatwo zadbać o przyszłość?

Oszczędzanie to bardzo ważna sprawa, niestety często bagatelizowana.
Jak mówią specjaliści, słabo rozwinięta jest u nas tak zwana kultura oszczędzania.

Pojęcie to znaczy pewien nawyk oszczędzania jakiejś kwoty z przychodów na przyszłość oraz przekonanie że jest to działanie naturalne. Niestety, jak pokazują badania (strona tutaj) nie jest dobrze. Szczerze mówiąc trudno się zdumiewać, nie jest to mimo pozorów proces łatwy. Do najczęstszych problemów utrudniających szczędzenie jest źle dobrany zamiar szczędzenia bądź jego brak. Poradzić sobie z owym problemem pomóc nam może niezależny doradca (zobacz kredyty inwestycyjne dla firm) finansowy.

firma - wizerunek

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Na podwalinie dialogu z klientem oszacuje nasze możliwości a także wspólnie z klientem wskaże cel szczędzenia. Wszem i wobec sądzi się iż powinno się być majętnym aby oszczędzać na przyszłość. Nie jest to prawda każdy może szczędzić jednakże jednostce o małych dochodach proces ten zajmie znacznie więcej czasu. Najpierw bowiem musimy uzbierać tzw. poduszkę finansową, czyli kwotę jaka pozwoli nam asekurować się przed wydatkami przypadkowymi bez wpływu na poziom oszczędności. Gdy już mamy kapITał zdołamy od oszczędzania przejść, używając porównania z świata gier, na wyższy poziom zatem inwestowania. Oczywiście i w tym przypadku niezależny doradca finansowy jest to optymalny wybór kiedy nie mamy czasu ani należytej wiedzy aby osobiście wybrać narzędzie inwestowania. Jest ich dosyć sporo, w największym stopniu znane to giełda a także fundusze inwestycyjne.

Najbardziej znane są fundusze inwestycyjne otwarte, sądzi się je za w najwyższym stopniu płynne, a więc takie które względnie łatwo w dowolnym, dogodnym dla inwestora okresie możemy sprzedać.