W jaki sposób się przygotować na wyjazd do Japonii?

Kraj kwitnącej wiśni pociąga nas swym wschodnim klimatem a także odmiennością tradycji. Jest to kraj przeciwieństw – w Tokio dojrzymy pęd życia i współczesne technologie, w mniejszych miejscowościach pośród domów pokrytych strzechą spotkamy gejsze przyodziane w tradycyjne kimona.

Japończycy cechują się dbałością o wielopokoleniowe ceremoniały i zachowanie etykiety. Jak zorganizować wycieczki do Japonii? Kiedy najrozsądniej tam pojechać? – to jedne z ważniejszych pytań, jakie można sobie postawić (prócz Ile mnie to będzie kosztować?) chcąc pojechać do Japonii – odkryj więcej. Z punktu widzenia zwykłego trampa, najmniej opłacalna jest zima. Nie ulega wątpliwości – chłód, utrudnienia w transporcie, śnieg, wiatr – ogólnie niebombowo. Latko z kolei może być naprawdę duszne (do wręcz 40 stopni), w związku z czym ta pora może być uciążliwa jeśli planujemy coś więcej, aniżeli ekstremalny relaks na plażach Okinawy. Zostają nam do doboru dwie opcje: sezon wiosenny a także czas jesienny. Ubezpieczenie nie jest wymagane w czasie pobytu w Kraju kwitnącej wiśni wskazane jest jednak się nad nim zastanowić. Koszty życia a także leczenia są nadzwyczaj wysokie.
autobus w drodze

Autor: The Second Plant with Mike
Źródło: http://www.flickr.com
seszele

Źródło: pixabay.com
Pragniesz pierwszy raz wyruszyć do Tajlandii, jednak nie masz pojęcia jak się za to wziąć? Naokoło natłok wiadomości, a Ty wciąż nie masz pojęcia co wyselekcjonować? Z Polski nie trudno znaleźć niedrogie połączenia do Bangkoku, metropolii Tajlandii, przeważnie z przesiadką w jakiejś z europejskiej stolic czy przez Emiraty Arabskie.

Tajlandia jest nadzwyczaj prosta w podróżowaniu, przy zachowaniu zwyczajnego zdrowego rozsądku oraz poddaniu się nadarzającym się możliwościom jak też pomysłom spędzicie naprawdę kapitalne wakacje w Tajlandii.