Jedziesz do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co korzystnie zobaczyć w tym mieście? Oto krótki przewodnik

Dla każdego wielbiciela historii, dla pasjonata architektury, jest z pewnością atrakcyjnym celem wycieczki. Kraków, dawna stolica naszego kraju, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta tworzą oryginalną oraz niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, iż na ich dokładne poznanie powinniśmy poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najbardziej istotne? Co musi zobaczyć każdy, także w czasie najbardziej krótkiej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Ta znana katedra i zamkowe wnętrza to istotne cele każdej wycieczki do tego miasta. Innym istotnym miejscem jest także Rynek Główny, który wabi Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Te zabytki są doskonale poznane, podobnie zresztą jak pobliska Brama Floriańska czy Barbakan. Spacer po Plantach które stworzono w miejscu dawnych murów miejskich oraz odwiedziny na terenie żydowskiego Kazimierza to kolejne atrakcje, dzięki jakim Kraków jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Wspaniałe synagogi oraz kirkuty to niezwykle cenne pamiątki związane z krakowskimi Żydami.

Kraków to również rewelacyjne placówki muzealne. Spośród tych najbardziej ciekawych jest muzeum urządzone w Fabryce Schindlera oraz Podziemia Rynku. Muzea biograficzne czy wspaniałe galerie dzieł sztuki, z jakimi się można zetknąć w Muzeum Narodowym czy w Muzeum Czartoryskich. Ciekawym celem wycieczki po tym mieście może się również okazać wizyta w takich muzeach, które skoncentrowane są na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się przykładowo Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Jeżeli twierdzisz, że omawiany tu wpis jest interesujący i szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a zobaczysz więcej informacji grecja z niemiec!

Inne interesujące miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” oraz Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne miejsca, jakie zasłużyły na zainteresowanie ze strony odwiedzających. Dzięki nim stolica Małopololski jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce, a jego atrakcje poznane i doceniane są także poza granicami naszego kraju.

Kraków Rynek

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to również nowoczesność, z tego powodu wiele osób tu przyjeżdża żeby zrobić zakupy. Zakupy w Krakowie są bardzo korzystne, gdyż dzięki popularności Krakowa i właściwemu położeniu na mapie Polski, jest tu wiele sklepów, w jakich korzystnie zrobić duże zakupy. Tak samo jak w innych dużych miastach znajdziemy tu wielkie galerie handlowe, lecz również markety specjalistyczne, w jakich z pewnością znajdziemy to, czego poszukujemy, chociażby Arbiton podkład pod panele albo polecana strona.