Lotnisko we Wrocławiu – jak tam dotrzeć?

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, pełno ludzi udaje się do miasta Wrocław z zamiarem podjęcia lotu w powietrzu. Bowiem lotnisko w tym punkcie posiada całą sieć międzynarodowych połączeń, największą na tym obszarze. Dlatego tez mnóstwo ludzi z sąsiednich mieścin przybywa tutaj, aby odbyć dalszą podróż. Lecz jaki środek transportu obrać żeby trasa była dla nas najbardziej komfortowa?

Jak duża jest odległość od centrum miasta do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać prywatnym samochodem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, mamy sprawny pojazd, którym uwielbiamy pokonywać odległe dystanse, warto dostać się tam własnie za pomocą samochodu.

Potrzebne są Ci istotne informacje (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa) na ten ciekawy temat? Więc nie czekaj i wejdź do kolejnego tekstu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Gdyż parking przy lotnisku jest stosunkowo tani, za siedem dni postoju zapłacimy jedynie czterdzieści złotych. Jeżeli dodamy to sobie do wydatków z wakacji nie będzie to dla nas znaczny koszt. Poza tym, także jeżeli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miejscem, bez problemu trafimy na lotnisko z każdej jego dzielnicy, bowiem drogowskazy są całkiem systematycznie rozmieszczone, zobacz również Usytuowane jest ono na przedmieściach, lecz jeszcze w granicach miasta, dlatego drogi, które doń wiodą są niezwykle komfortowe i odpowiednio połączone.

Jeżeli jednak nie posiadamy własnego samochodu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, trzeba wybrać odmienny rodzaj komunikacji. Kiedy już dotrzemy do miasta pociągiem, dokładnie obok głównego dworca mieści się zajezdnia autobusu, który zabierze nas pod same drzwi lotniska. Cena podróży jest niewielka, jest to bowiem transport

parking

miejski, z tego powodu wydatek właściwie będzie zerowy.

Jedynym minusem są duże zbiorowiska w autobusie, trasa jest dość spora, trwa nieco ponad pół godziny, a mnóstwo pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj w środku panuje duży ścisk. Sytuacja najbardziej nieprzyjemna jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu spod dworca.

Czy ten materiał jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj (https://kasprowicza13.pl/) – będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

W porównaniu z innymi, sporymi miastami, zwłaszcza za granicą, terminal lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od centrum – -> przejdź. Możemy się doń udać autem, który należy odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko zależy od naszych chęci i środków.