Zastosowanie busoli oraz manierki w rozmaitych sytuacjach

Busola magnetyczna to modne urządzenie magnetyczne, które stosuje się do wyznaczania magnetycznego bieguna. Busola ma igłę magnetyczną, podobnie jak na przykład kompas.Multum ludzi myli busolę z kompasem, jednak są to dwa różnorodne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana aniżeli kompas, w związku z tym jest również znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada także urządzenia celownicze, takie jak na przykład muszka i szczerbinka, dodatkowo posiada też lusterko oraz linijkę. Busola bezsprzecznie będzie niezmiernie praktyczna dla osób, które w wielu przypadkach podróżują czy lubią rozlicznego typu wyprawy bądź biwaki.

wyprawa górska

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest wtedy mieć przy sobie kompas lub właśnie busolę. Mimo tego, że są to inne urządzenia, to zasada funkcjonowania jest taka sama.

Jeśli użyta w tym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu malta last minute podobne porady – one dotyczą analogicznej tematyki.

Busolę zdołamy odkryć w wielu sklepach internetowych, które oferują sprzęt i akcesoria survivalowe. Do wyboru posiadamy różne modele i rodzaje busoli, dlatego przed zakupem warto zaznajomić się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy posiadać pewność, iż kupimy busolę, która z pewnością będzie nam odpowiadać oraz okaże się przydatna w terenie.

Czy zaciekawiłyby Cię inne informacje na ten temat? Namawiamy do przeglądnięcia następnego artykułu. W nim zaznajomisz się z wszystkimi wiadomościami.

Równie pożyteczna może okazać się manierka (taka jak ta). Manierki używano już w dawnych czasach, kiedyś były one stałym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy bądź pasterzy. Manierki to niewielkie naczynia, w większości wypadków mieszczące 2 litry płynów, które wykonane są z twardego materiału. Manierki mogą mieć rozliczne kształty – okrągłe, kwadratowe i inne. Rozpiętość manierek jest bardzo wielka. Zaletą manierki niewątpliwie jest to, że cechuje się ona wyjątkową, nadzwyczaj dobrą trwałością oraz wytrzymałością. Oryginalne manierki z minionych czasów zdołamy teraz zobaczyć w muzeach, jeśli jednak sami chcielibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy jaki wybór proponują sklepy internetowe.

Sklepy online z akcesoriami turystycznymi i survivalowymi częstokroć w swojej ofercie zdołają mieć manierki. Jeśli w wielu przypadkach podróżujemy albo jesteśmy miłośnikami wypraw survivalowych, to zamiast manierki możemy zaopatrzyć się również w bukłaki na wodę lub piersiówki. Manierki są z nimi często mylone, aczkolwiek są to całkowicie inne rzeczy. Naturalnie do wyboru posiadamy również nowocześniejsze butelki oraz bidony na wodę, także takie, jakie posiadają oczyszczający filtr. To sprawia, iż zdołamy czerpać wodę nawet z jeziora bądź kałuży, ponieważ żadne bakterie oraz wirusy nie przedostaną się przez taki filtr.