Gdzie na odpoczynek nad polskim morzem? Trochę wskazówek, o których nie wiedziałeś

Polskie wybrzeże to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie miejscowości posiadają różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową zależnie od rozmiarów i lokalizacji. Są w Polsce miejsca słynące z wyjątkowo zadbanych i urokliwych plaż. Natomiast niejednokrotnie zdarza się tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie kurorty posiadają bardzo małą i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne miejscowości są zwykle bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.

Dlatego dużo ludzi na urlop wybiera miejscowości nieduże, takie jak przykładowo Dźwirzyno.

Jeśli chcesz pogłębić swą znajomość rzeczy z wybrany temat, to namawiam do mojej witryny. Trzeba wejść w moje łącze (www.astorhotel.pl/dzieci/) i już.

Wprawdzie plaże w takich miejscach również bywają zatłoczone, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by znaleźć miejsce mniej tłoczne, a niekiedy nawet całkowicie puste.

Co zjeść?

Plaża nad Bałtykiem

Autor: MVolkmann
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje są niezwykle charakterystycznym czasem, w który niejednokrotnie podstawowym problemem jest to, co danego dnia kupić na obiad. Wiele osób wychodzi z założenia, że dni spędzone nad morzem bez skonsumowania ryby się nie liczą. Z tego powodu bardzo chętnie odwiedzane są bary i restauracje serwujące smażoną i pieczoną rybę morską. Powinno się jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby te oferowane w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie były nawet złowione w polskim morzu. Trzeba zwracać dużą uwagę na to, jaką rybę się zamawia. W okolicach lipca i sierpnia, czyli w najpopularniejszym okresie urlopowym, w Bałtyku łowi się wyłącznie śledzia i flądrę, i właśnie te ryby można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, spora liczba sprzedawców dostaje transporty ryb już uwędzonych, które jedynie wiesza się w zimnym dymie.

Gdzie zanocować?

Oferta noclegów w miejscowościach nadmorskich jest niezwykle szeroka. W większych kurortach są dostępne przykładowo lulsusowe hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o tańsze opcje, najlepiej jest zdecydować się na wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej. Niekiedy korzystną alternatywą jest zatrzymanie się w miejscowości nieco bardziej oddalonej od wybrzeża, ponieważ w takich miejscach ceny są o wiele niższe. Przykładem może być Darłowo, które pomimo lokalizacji jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną w czasie wakacji letnich. Oprócz tego oferowane są jeszcze domki letniskowe do wynajęcia, czasami na cały rok.