Magiczny Kazimierz Dolny nad Wisłą

Jest takie miasto, które śmiało może się ubiegać o miano kulturalnej stolicy naszego kraju, tą miejscowością jest Kazimierz Dolny. Kazimierz Dolny to miasto, które przez cały rok tętni życiem, nie tylko położenie w obrzeżach Małopolskiego Przełomu Warty, ale też wielość zabytków w samym mieście i okolicy przyciąga turystów niczym magnes.

kazimierz dolny

Autor: Marek i Ewa Wojciechowscy
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak największą atrakcją Kazimierza jest to, że stale odbywają się tu cykliczne imprezy spod znaku kulturalnej rozrywki, ale nie tylko, są też zabawy do białego rana pod znakiem po prostu hałaśliwej muzyki. Od czasu, gdy organizowany jest tym mieście Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny stał się znany nie tylko w w naszym kraju, ale i wśród naszych sąsiadów. Ponadto w samym Kazimierzu Dolnym kręcono kilka filmów, ta filmowa atmosfera sprawia, że mniejsi i więksi fani świata kina przyjeżdżają do Kazimierza przez cały rok. Kazimierz Dolny to piękna okolica i miłe klimatyczne miasto, do którego chce się wrócić. Warto też wspomnieć o tym, że w Kazimierzu jest sporo bardzo interesujących szlaków turystycznych, gdy zmęczy nas gwar wokół rynku można udać się na bardzo przyjemną wycieczkę. Z noclegami również nie powinno być problemu

kazimierz dolny

Autor: Jeroen Fossaert
Źródło: http://www.flickr.com

Piękne polskie wybrzeże

W skład Władysławowa wchodzi Jastrzębia Góra, to miasto, które sprawia, że bardzo duża liczba turystów chce napawać się cudownymi plażami i wspaniałym morzem właśnie na tym terenie. Jastrzębia Góra jest miejscem, które na sto procent nas zaskoczy. To nie tylko idealne miejsce na urlop nad Bałtykiem w porze letniej, ale też świetna możliwość spędzenia wczasów o każdej porze roku. Jeżeli, więc byliśmy w Jastrzębiej Górze tylko latem to sporo jeszcze musimy nadrobić.

Niniejszy tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź także inne polecane day spa dolnośląskie treści, ponieważ są równie interesujące oraz wciągną Cię zupełnie.

Jastrzębia Góra to pięknie zachowane zabytki, to również Promenada Światowida, czyli miejsce gdzie można dobrze się bawić, sporo osób będąc w tej miejscowości korzysta z tras Nordic Walking – w sumie w tym mieście trasy mają prawie 32km. Trudno się tu nudzić. Możemy też wybrać się między innymi do Muzeum Latarnictwa Morskiego. Kilka kilometrów od Jastrzębiej Góry możemy też na przykład spróbować swoich sił na paralotni lub wybrać się w lot widokowy nad Zatoką. W dodatku w obrębie Jastrzębiej Góry jest najwyższy klif na naszym polskim wybrzeżu. Natura w tej okolicy daje dużo sposobów na spędzenie czasu w bardzo przyjaznych warunkach natury. To idealne miejsce na każdy rodzaj wypoczynku bez względu na panujące warunki atmosferyczne, czyli jest to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku.