Ciekawe kierunki wakacyjne, czyli gdzie możemy udać na najbliższy urlop

Wakacje to czas, jaki chcielibyśmy spędzić jak najprzyjemniej, gdyż upływa w mgnieniu oka. Jeśli do tej pory jeździliśmy albo nad morze, albo w góry, warto zmienić zwyczaje i zdecydować się na dużo dalsze kierunki, np. Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu z pewnością nie zabraknie dla nas atrakcji nie będzie nam mało.

W Bejrucie na uwagę zasługuje nade wszystko przemyślana architektura, czystość i zieleń, jakiej można zazdrościć. Jest naprawdę ładnie, lecz jak wspomniano – też niesłychanie nowocześnie, a sam Bejrut nazywany jest Paryżem Wschodu. Z tej przyczyny trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami, lecz nie można nie zasmakować fajki wodnej, jaka nieraz podawana jest zamiast w szklanej butli – w owocu, na przykład w ananasie (sprawdź więcej). Skosztujmy nieznane dla nas dotąd smaki tytoniu, a na pewno będziemy pozytywnie zaskoczeni. Zwyczajne smaki dostaniemy bez trudności w Polsce, toteż dobrze skosztować czegoś nowego. W Bejrucie jest nad wyraz dużo świątyń różnych religii, ale też sporo budynków-straszydeł, pustych, bez lokatorów, które stanowią ogromny kontrast dla budowanych obok współczesnych budowli.

Bejrut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w prezentowanym mieście koniecznie należy pójść nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Innym kierunkiem, na jaki można się zdecydować, jest Chicago, gdzie naczelne atrakcje mieszczą się w samym centrum miasta. Bez wątpienia należy zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile lub znane chicagowskie muzea, jakie leżą nad brzegami jeziora Michigan.

Jeżeli myślisz, że dane w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://www.hotelaltus.pl/), gdzie znajdziesz dokładniejsze opracowania tematów – odsyłacz znajduje się tutaj.

Nie możemy zapomnieć też o akwarium i planetarium, a osoby, jakie doceniają sztukę, powinny wejść do Art Institute od Chicago, gdzie nagromadzono tysiące arcydzieł wywodzących się z wszelkich epok.
Teraz już wiesz, iż w czasie wczasów nie trzeba jedynie leżeć na plaży lub zdobywać kolejnych szczytów.

Chicago

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

Można odwiedzić miasta, jakie na zawsze będą w twojej pamięci i każdego roku określać sobie nowe, wakacyjne kierunki, aby ujrzeć jak najwięcej świata (odwiedź stronę). To wcale nie musi kosztować nas więcej aniżeli zwyczajny urlop, należy tylko zacząć planowanie wcześniej oraz zarezerwować lot lub nocleg ( hotel dla dzieci ) na kilka miesięcy nim wyjedziemy, a będą czekać nas dogodne rabaty.