Chciałbyś mieć najwspanialsze wczasy w życiu? – cisza, jezioro i oczywiście żaglówka

Kiedy robi się piękna i słoneczna pogoda, to rzecz jasna że marzymy o wodzie. Nim zaplanujemy wyjazd nad śródziemnomorskie morze, może warto pobiwakować nad polskim jeziorem.

Wspaniale jest obudzić się rankiem, przywitać słoneczko, pobudzić wszystkie zmysły, rozkoszując się rześkim powietrzem, czystą wodą, bezwolnością zakłócaną tylko odgłosami ptaków i szumem drzew pobliskiego lasu. Beztroska i prześliczne widoki gwarantują doskonały wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Domki nad mazurskim akwenem, to idealne miejsce dla osób szukających odpoczynku na łonie przyrody, ceniących sobie błogą ciszę i spokój, tak samo w lecie jak i w zimie.

Źródło: https://www.domki-letniskowe.pl/regiony-kaszubyboryTucholskie.jpg|R|W=200|ALT=zachód słońca nad jeziorem]Wille nad jeziorem, to najpopularniejszy typ obiektów noclegowych wielu miejscowości na Warmii. Wille nad jeziorem, to najczęściej tanie noclegi dla rodzin z dziećmi oraz dla par. Wokół domku, to już prawie standard, że do dyspozycji jest miejsce zabaw dla maluchów, pozwalający na swobodne zabawy. Podczas gdy opiekunowie mogą zagrać w siatkówkę lub zrelaksować się na tarasie, mając przez cały czas swoje dzieci na widoku. Miejscowości nad jeziorami zachęcają bogatymi propozycjami domków z drewna, murowanych i kempingowych oraz letniskowych jak również całorocznych. Wille nad jeziorem to wymarzona alternatywa dla kosztownych obiektów hotelowych i pensjonatów ale bez szkody na wygodzie i komforcie. Kompletne wyposażenie domków oraz nieodpłatny parking dla samochodu, pozwala poczuć się swobodnie, niemal jak u siebie.

W ofercie zwykle jest sposobność wynajęcia rowerów. Corocznie pojawiają się kolejne propozycje, które wzbogacają oferty noclegowe – link. Najbardziej rozchwytywane są tanie domklinktniskowe tuż przy jeziorze. Kraina jezior i zabytków to idealne miejsce – latem raj dla amatorów żeglarstwa, dla kajakarzy, dla windsurfingowców, dla kochających ponurkować i powędkować. W zimie czekają psie zaprzęgi, bojery oraz narty. Tak, nie tylko w górach możemy poszusować na nartach. Narciarze na Mazurach mogą wyszaleć się na stokach np. Pięknej Góry niedaleko Gołdapi. Warmia to nie tylko jeziora to również spora liczba lasów, idealnych do jesiennego grzybobranie. Wypożyczając niezbyt kosztowne, letniskowe drewniane domki nad jeziorem, możemy przeżyć cudowne wakacje, ponosząc nieduże nakłady pieniężne.