Czemu warto przyjechać do Rzeszowa? Co oferuje to miasto? Jakimi cechami się odznacza?

Rzeszów znajduje się na granicy Pogórza Karpackiego oraz Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok. Bliskość rzeki z początku była zjawiskiem negatywnym, tak było aż do regulacji na początku dziewiętnastego wieku. Miasto przed regulacją było otoczone dużą liczbą bagnistych terenów, chociaż niektóre tworzono specjalnie, celem podniesienia obronności Rzeszowa.

hotel

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
W mieście mamy rezerwat przyrody Lisia Góra, znajduje się on nad Zbiornikiem Rzeszowskim. Zbiornik został sztucznie utworzony w 1973 roku. Plany były takie, że zbiornik będzie spełniał funkcje rekreacyjne oraz retencyjne. Na skutek regularnego nanoszenia mułu z górnego Wisłoka na terenie zbiornika rozpoczęły powstawać liczne wyspy, jakie w dużym stopniu ograniczyły właściwości retencyjne, lecz też wypoczynkowe. Od dobrych paru lat stosuje się różnego rodzaju działania oraz odmulanie rzeszowskiego zbiornika.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe objaśnienie tego tematu z różnymi detalami? Mamy dla Ciebie świetną informację – wyszukasz je w tym linku.

W Rzeszowie dobrze jest relaksować się, ponieważ znajduje się tu dużo różnych miejsc zielonych. Jednym z nich jest dajmy na to Park Kultury i Wypoczynku. Jest położony na terenie zalewowym pomiędzy Mostem Lwowskim a Mostem Karpackim. To największy rzeszowski park, stanowi zieloną ochronę miasta w przypadku powodzi. Najbardziej istotne założenia architektoniczne powstały w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, wtedy to na lewobrzeżnej części rzeki powstawały duże osiedla do zamieszkania. W parku powinniśmy zobaczyć niewielką scenę przeznaczoną na koncerty, tam

hotel

Autor: Holiday Inn Express San José Airport
Źródło: http://www.flickr.com

latem organizowane są zabawy plenerowe. Rzeszów jest dosyć popularnym miastem, o każdej porze roku zjawia się tu duża liczba turystów.

Noclegi w Rzeszowie są na bardzo wysokim poziomie (sprawdź ), nie ma znaczenia czy mówimy o ekskluzywnych miejscach, jak hotele w centrum Rzeszowa, czy popularnych, rodzinnych pensjonatach. W Rzeszowie jednocześnie ma miejsce dużo szkoleń oraz konferencji, do Rzeszowa przyjeżdżają więc przedstawiciele różnorakich zawodów. Atmosfera Rzeszowa zachęca do uczenia się, na każdym kroku są zabytki oraz ślady historii. Po kursie możemy pójść na miasto, aby przekonać się w jaki sposób wygląda tutaj nocne życie. Wiele jest miejsc, w których możemy spotkać się ze znajomymi. Więcej: