Które akcesoria hotelowe to dla wygody gości dziś zdecydowana podstawa w każdym pokoju?

Hotele dzisiaj przeważnie w sezonie są oblegane przez gości, rzecz jasna jeśli ich oferta jest wystarczająco konkurencyjna, istotne znaczenie ma też lokalizacja. Ludzie bardzo chętnie podróżują, a tanie loty jedynie w tym pomagają.


Hotele muszą zachowywać wysokie standardy, zwłaszcza jeżeli ma się na względzie fakt, że na rynku panuje ogromna konkurencja. W każdym hotelowym pokoju powinny zostać umieszczone odpowiednie galanteria hotelowa. Jakie? Głównie czyste ręczniki, które muszą być wymieniane każdego dnia. To kategoryczna podstawa, jako że higiena ma wielkie znaczenie dla każdego człowieka. Dodatkowo, w łazienkach muszą być umieszczone specjalne kubeczki przeznaczone do mycia zębów. Kubeczki z reguły są plastikowe i zapakowane w specjalną folię, w związku z czym gość ma pewność, że nie były one nigdy wcześniej stosowane. Niekiedy, gwarantowane są też dla gości nowe grzebienie, także zapakowane.

pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem przydatnym w każdym hotelowym pokoju są miniaturki kosmetyków, głównie żelu pod prysznic, płynu do kąpieli i szamponu do włosów. Nie wszyscy goście biorą takie kosmetyki ze sobą, jako że może się to dla nich okazać bardzo kłopotliwe, więc pozostawienie takich dodatków jest koniecznością. Z reguły hotele zahotele (https://coraltravel.pl/Egipt/Marsa-Alam/hotel/ELPHISTONE-RESORT/7397/40-4469-24FF.html)ją gościom także miniaturowe mydełka. Oczywiście, ilość oraz jakość tego rodzaju akcesoriów jest uzależniona głównie od poziomu hotelu. Niemniej jednak, nawet w hotelach które posiadają mało gwiazdek, kosmetyki i czyste ręcznik to absolutny standard.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie w kolejne linki. Po jakimś czasie z pewnością wyszukasz coś atrakcyjnego.

Dodatkowo, coraz częściej w hotelach można znaleźć także specjalne kapcie i szlafroki, ułatwiające zrelaksowanie się po kąpieli. W łazienkach zazwyczaj dostępne są też specjalnie zamontowane suszarki, dzięki czemu nie trzeba zabierać ich ze sobą, co zauważalnie upraszcza pakowanie. Zanim wybierze się określony hotel i dokona się rezerwacji, warto spytać obsługę, jakie akcesoria są dostępne, żeby wiedzieć co trzeba zabrać ze sobą, a jakie elementy bagażu można pominąć. Podsumowując: mydełka, żele do kąpieli i pod prysznic, szampony do włosów oraz higienicznie zapakowane kubeczki to kategorycznie podstawowe akcesoria, które gość powinien otrzymać w każdym hotelu, bez względu na jego standard.