Jakim sposobem odzyskać zobowiązanie od partnera z Niemiec

Wierzyciel posiada 2 możliwości: ma prawo dochodzić należności na drodze sądowej w naszej ojczyźnie jak też egzekwować zobowiązanie wprost w Niemczech lub tam złożyć pozew i tam egzekwować dług.

odbicie

Autor: uroczysko.net.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Często polskie firmy uczestniczące w obrocie ekonomicznym między Polską a Niemcami wymierzają sobie zapytanie, w jaki sposób możemy egzekwować należności wobec dłużników niemieckich. Jeszcze do niedawna pośród polskich przedsiębiorców panowała swego rodzaju bojaźń przed odzyskiwaniem należności – w przypadku takiej niezbędności także na drodze sądowej w Niemczech, gdzie konieczny jest adwokat sprawy alimentacyjne wrocław niemiecki kancelaria prawna Balduin. Ale to się w ostatnich latach odmieniło. Nasi przedsiębiorcy w większości przypadków nie chcą już odpuszczać wierzytelności swym niemieckim spóźnialskim dłużnikom. Wzrosła także gotowość do tego, by stosownie wcześnie i na serio rozpoczynać procedurę ściągania należności. Przedtem z obawy przed stratą interesanta pozostawano często przy wezwaniach, jednakże teraz już wiadomo, iż kontrahent zalegający z płatnością paru faktur nie jest dobrym interesantem i że układy gospodarcze z nim zwyczajnie się nie opłacą.
Z mojej praktyki wypływa, że w wielu sytuacjach opłaci się ściągać opłaty pozasądowo przy pomocy niemieckiego adwokata poszukujesz pomocy adwokackiej z niemieckim. Często wiedzie to do uregulowania płatności czy przynajmniej do negocjacji i uzgodnienia przykładowo płatności ratalnych. Ważne jest jednakże, ażeby odpowiednio wcześnie zacząć działania w owym kierunku.

Im dłużej zwlekamy z rzetelnym dochodzeniem opłat, tym większe będą zaległe kwoty, a to natomiast wywołuje u dłużnika jeszcze ogromniejszą niechęć do zapłacenia należnej kwoty w wyniku akcji pozasądowych. Koszta niemieckiego adwokata w przypadku zwłoki w płatności poniesie dłużnik.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,